Haberler

Hasadın tek eğlencesi radyo dinlemek

Güncelleme:

Afyonkarahisar'ın kiraz ile ünlü Sultandağı ilçesinde hasadı döneminde radyoların dinlenme reyting oranları normal günlere göre neredeyse yüzde 300'lere kadar çıkarak rekor kırıyor.

Afyonkarahisar'ın kiraz ile ünlü Sultandağı ilçesinde hasadı döneminde radyoların dinlenme reyting oranları normal günlere göre neredeyse yüzde 300'lere kadar çıkarak rekor kırıyor. İlgiden memnun olan Radyo DJ'leri reytingleri yükseltenlerin kiraz bahçelerinde çalışan işçiler olduğunu kaydederken, hasattaki tek eğlencenin ise radyo dinlemek olduğunu belirttiler.

Meşhur 'Napolyon' kirazı ile Sultandağı ilçesinde hasat dönemi başlarken, hasatta çalışan ve genelde şehir dışından gelen mevsimlik işçilerin tek eğlencesi ise bu yılda yine yerel radyolar oldu. İşçiler adeta müziksiz çalışmazken her bahçede mutlaka bir pilli radyoya veya cep telefonu üzerinden radyo dinleyen birisine rastlamak mümkün. İlçedeki yerel bir radyonun sahibi ve DJ'i Ergün Çini, kiraz hasadı döneminde kendilerine olan ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti. Kiraz bahçelerinde çalışan işçilerden çok yoğun istek aldıklarını belirten Çini, "Yerel radyo olarak bölgede yayın yapıyoruz Sultandağı merkezli olarak. İlçe merkezimizin nüfusu 6 bin civarında ama bu kiraz hasadı döneminde yaklaşık 20 bini buluyor. Bununla birlikte kiraz bahçelerinin de tek eğlencesi radyo programlarımız. Genelde bahçeden bahçeye istekler geliyor. Bunun yanında biz işçileri getiren kişilere 'dayıbaşı' diyoruz ve onlar arasında çeşitli yarışmalar düzeliyoruz. Kirazın toplandığı zamanlar sıcak zamanlardır biz çaldığımız şarkılar ile onları serinletmek için uğraş veriyoruz. Halayla, oyun havaları çalıp istekleri yerine getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"Şarkı isteği 2-3 bini buluyor"

Kiraz hasadı boyunca çok yoğun bir istek aldıklarını ve reytingin önemli oranda arttığını ifaden eden Çini açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Normalde günde 100-150 arasında şarkı isteği alırken, kiraz hasadı döneminde ise bu oran yaklaşık 2-3 bini buluyor. Tabi istek şarkı yoğunluğu fazla olunca hepsini yerine şansımız olmuyor. Biz de sıradaki şarkıları istek sahipleri için çalıyoruz. Dinleyicilerimiz çok konuştuğumuza dair eleştirilerde geliyor, ama istekleri okumak için de çok konuşmamız gerekiyor. İsteği de okumadığımızda bu defa 'bizim isteğimizi neden okumadın' diye serzenişte bulunuyorlar. İlgiden çok memnunuz, iyi ki radyo var. Bizimde bir sloganımız var 'radyo dinlemek güzeldir' diye. Gerçekten da radyo çok güzel bir iletişim ve eğlence aracıdır." - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Sultandağı Hisarcık Kiraz Radyo Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title