Haberler

Gürcistan Ekonomisi Yüzde 7,2 Büyüdü

Son Güncelleme:
Abone Ol

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkenin ekonomisinin bu yıl içinde yüzde 7,2 büyüdüğünü ve yoksulluk oranının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu açıkladı. Ayrıca ülkenin rezervlerinin de tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu belirtti.

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkesinin ekonomisinin bu yıl içinde yüzde 7,2 büyüdüğünü ifade ederek "Yoksulluk oranı da tüm zamanların en düşük ve ülkenin rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde." dedi.

???????Garibaşvili, başkent Tiflis'te başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Gürcistan ekonomisinin bu yılın ocak-temmuz aylarında yüzde 7,2 büyüdüğünü açıkladı.

Ülke ekonomisinin beklentilerin üzerinde büyümesi dolayısıyla 2023 bütçesinin de buna göre revize edilmesi gerektiğini ifade eden Garibaşvili, "Ekonomik büyümemiz yüksek olduğu için bütçeyi yeniden düzenlemek zorunda kalacağız, ülkede daha fazla gelir toplandı. Bunu daha sonra revize edilmiş bütçe projesiyle parlamentoya sunacağız." diye konuştu.

Başbakan Garibaşvili, 2024 yılı bütçesinin de oluşturulması için gerekli çalışmaların başlatıldığını aktararak devlet desteğiyle liman ve hidroelektrik santrali (HES) gibi dev projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Sadece yılın ikinci çeyreğinde özel sektörde istihdam edilenlerin sayısının 42 bin arttığına dikkati çeken Garibaşvili, "Yoksulluk oranı da tüm zamanların en düşük ve ülkenin rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Ülkenin ulusal rezervi 5,5 milyar dolardır." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Yoksulluk Gürcistan Kabine Politika Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İzmir su kesintisi listesi! TikTok Türkiye Sözcüsü Emir Gelen kimdir? Tiktok kapatılacak mı? Tiktok ne zaman kapatılacak? Tiktok yasaklandı mı? 7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti? Beşiktaş'ta sakat futbolcular! Hangi futbolcular Fenerbahçe maçında oynayamayacak? Kendi Düşen Ağlamaz 23.bölüm CANLI İZLE! 7 Aralık Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Omar Colley Fenerbahçe maçında oynayacak mı, sakatlığı geçti mi? Omar Colley'in sakatlık durumu!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title