Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

İhlas Haber Ajansı - Doğukan Vurgun - Ekonomi
 - Güncelleme:

Edirne'de toplu ulaşım zammı ocak ayı Belediye Meclisi'nde görüşülerek karara bağlandı. Vatandaşlar, ulaşıma gelen zammın ardından 5 TL olan indi bindi ücretine isyan etti.

Edirne'de Ocak ayı Belediye Meclisi'nde görüşülen ETUS ulaşım zammı hayata geçti. Yapılan zam sonrası nakit binişler 5 lira, sivil binişler 4,35, öğrenci ise 3 lira oldu. Vatandaşlar en pahalı ulaşımın Edirne'de sağlandığını belirterek yapılan zamma tepki gösterdi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

Türkiye'nin en pahalı ulaşım sisteminin Edirne'de olduğunu söyleyen Yunus Emre Altun, "Yolcu olarak çok sayıda binen oluyor. Türkiye'nin en pahalı ulaşım sistemi belki de Edirne'de. Bundan rahatsızız. Fiyatlar yükseldi ama başı sonu 15 dakika olan Edirne'de bu fiyatlar çok pahalı. İnşallah düzenleme getirilir. Hizmet sıfır. Edirne'de kime sorarsanız ulaşım sistemi berbat diyor" dedi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

Ulaşım ücretine indirim istediğini belirten öğrenci Muhammed Zuliç, "Nakit binişler için 4 TL bile fazlaydı. Şimdi 5 Türk lirası olduğuna göre tüm öğrenciler için zor olacak. Biz indirim istiyoruz. Çünkü ailelerimiz var, ailemizin masrafları da sınırlı bize verecek paraları da sınırlı. Ben hem kendimi hem de diğer öğrencileri düşünüyorum. Bu konuda bir şey yapılması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

Her gün işe giderken 5 Türk lirası yol parası vermenin çok zor olduğunu ifade eden Bergüzar Filiz, "Ama ben her gün gidip geldiğim için yürüme gibi bir şansım yok. Fakültede çalışıyorum her gün 5 Türk lirası vermek çok ağır geliyor. Bir çalışan için her gün 5 lira çok zor. Her gün işe gidip gelen insanlar var. Her gün 10 Türk lirası vermek çok zor. Ben bu durumdan memnun değilim. Bu şekilde devam etmesini istemiyorum. İndirim bekliyorum. Öğrenciler ve çalışanı var. Aylık ödemelerimiz var. Sadece yol parasına mı çalışacağız? ETUS'lara yapılan fiyat artışlarından memnun değilim" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Doğukan Vurgun - Ekonomi

Türk Lirası, Edirne, İsyan, Ocak, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Unknown 123:

Kaddafi bedava yapmistida ne oldu.Bedavanin Tadi olmaz.emekliler zaten yeterince tur yapiyo

Çınar Saraç:

Beter olun

rap düelloları:

Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır, oy verirken düşünecektiniz... şimdi ahlamanın vahlamanın faydası yok.

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title