Haberler

Besni Organize Sanayi Bölgesi'ne Ucuz Elektrik Sağlayacak Proje Devreye Alındı

Güncelleme:

Adıyaman'ın Besni ve Gölbaşı ilçeleri ile Besni Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun yıllar kaliteli ve ucuz elektrik ihtiyacını karşılayacak olan '154 kV Besni OSB TM İrtibat Hatları Projesi' devreye alındı. Proje sayesinde Besni OSB'nin yüksek maliyetli elektrik kullanımı sorunu çözüldü ve bölgenin cazibesi arttı.

Adıyaman'ın Besni ve Gölbaşı ilçeleri ile Besni Organize Sanayi Bölgesi'nin uzun yıllar kaliteli ve ucuz elektrik ihtiyacını karşılayacak olan "154 kV Besni OSB TM İrtibat Hatları Projesi" devreye alındı.

Besni Kaymakamı Çağlar Partal, TEİAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Nurhak Aydoğdu, İşletme Bakım Müdürü Hasan Şaloğlu, Tesis Kontrol Müdürü Hüseyin Civelek, Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, Merinos Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan ve siyasilerin katılımı ile trafo devreye alındı. Proje kapsamında trafo merkezi 70 milyon 242 bin 999 TL, iletim hattı ise 59 milyon 650 bin 977 TL'ye mal oldu.

Proje, 2022 Yılında Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu'nun girişimleri ile gündeme getirilmiş, dönemin Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın'ın destekleri ile hayata geçirilmişti. Trafo merkezinin yapımı yaklaşık 1.5 yıl sürdü.

Trafo merkezinin devreye girmesi ile birlikte hem Besni merkez, Gölbaşı ve Besni Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kullanıcılara kesintisiz kaliteli elektrik sunuldu. 154 KW'lık trafo merkezi ile birlikte Besni OSB'nin en büyük sorunları arasında gösterilen yüksek maliyetli elektrik kullanımının önüne geçilmiş oldu. Ucuz elektrik ile birlikte Besni OSB'nin yatırımcıların gözdesi haline gelmesi ve yeni istihdam alanları oluşturması bekleniyor. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Organize Sanayi Bölgesi Adıyaman Gölbaşı Gölbaşı Besni OSB Enerji Ekonomi Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Bakmadan Geçme

KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanları 2024 | Devlet-özel üniversite Okul Öncesi Öğretmenliği başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ?
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title