Haberler

Başkan Sertaslan market denetiminde

Güncelleme:

- Başkan Sertaslan market denetiminde Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçedeki zincir marketlerde fiyat ve sağlık tedbirlerine uyulup uyulmadığı konusunda denetime çıktı.

- Başkan Sertaslan market denetiminde

BURSA - Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçedeki zincir marketlerde fiyat ve sağlık tedbirlerine uyulup uyulmadığı konusunda denetime çıktı. Marketlerin sebze meyve fiyatlarını denetleyen Başkan Sertaslan, işletme müdürlerini müzik yayını ve kaldırım işgalleri hakkında uyardı.

Bazı marketlerde özellikle sebze ve meyve fiyatlarında olması gerekenden yüksek olduğu ihbarını alan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Başkan Yardımcısı Mert Dimili, daire müdürleri, zabıta ekipleri ve Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki ile zincir marketlerde denetim gerçekleştirdi. Aynı gün içinde pek çok mahallede onlarca zincir market şubesinde gerçekleşen denetimlerde sebze ve meyve fiyatları, hal fiyatları ile karşılaştırılırken olması gerekenden yüksek olduğu görülen fiyatlar hakkında işletme yetkilileri uyarıldı. Kimi marketlerde satışı geçici olarak durdurulan, temel gıda maddelerinin dışında kalan ürünlerin satıldığını gören Başkan Sertaslan, işletmelerin tam kapanma kurallarına uyması gerektiğini hatırlatırken kimi marketlerdeki müzik yayınları ile kaldırımlardaki sebze meyve kasalarının ve atıkların derhal kaldırılmasını, aksi takdirde gereğinin yapılacağını söyledi. Başkan Sertaslan, yetkililerden market çalışanlarına da bayram hediyesi verilmesini istedi.

Denetimler hakkında konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, tam kapanma döneminin çeşitli işletmelerce fırsata dönüştürülmemesi gerektiğini söyleyerek belediye olarak haksız rekabeti önlediklerini dile getirdi. Başkan Sertaslan şöyle konuştu:

"İçinde bulunduğumuz tam kapanma sürecinde marketlerde özellikle belirli ürünlerde yüksek fiyatların, etiket fiyatı ile kasa fiyatları arasında farkların olduğuna ilişkin şikayetler aldık. Bunları yerinde incelemek için Dereboyu, terminal, Balıkpazarı, İstiklal Caddesi ve Manastır'daki zincir marketlerde denetim gerçekleştirdik. Sebze ve meyve fiyatlarında çok fazla fark olmadığını görsek de yüksek fiyatlara satış yapan marketleri uyardık. Bir diğer önemli şikayet olan kaldırım işgalleri hakkında da gereken uyarıları gerçekleştirdik. Zabıta ekiplerimiz kaldırım işgallerine asla izin vermeyecek. Öte yandan marketlerimizdeki kalabalık bizleri tedirgin etti. Normal günlerin çok üzerinde, iç içe alışveriş yapan hemşerilerimizi, sağlık tedbirlerine ve sosyal mesafe kurallarına uymak konusunda bir kere daha uyarıyoruz. Denetimlerimiz devam edecek. Uyarılarımızı takip edeceğiz ve devam etmeleri durumunda gerekeni yapacağız.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Mehmet Uğur Sertaslan Zabıta Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title