Haber : 15 Bin Liralık Otomobil Türkiye'de Yola Çıktı - Haberler

Haberi Paylaş

15 Bin Liralık Otomobil Türkiye'de Yola Çıktı

 - Güncelleme:

Yerli otomobil tartışması tazeliğini korurken, Hintli Bajaj şirketi dünyanın en ucuz aracını önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunuyor.

4 kişilik olan ve fiyatı sadece 15 Bin TL olan otomobil Türkiye'de satışa çıkıyor. Dünyanın sayılı motosiklet üretici markalarından biri olan Hintli Bajaj firması, yeni otomobilini dünyada ilk kez Türkiye piyasasında satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

## ##

ASLINDA MOTORSİKLET

Türkiye'nin ardından dünyanın 16 ülkesinde satışa sunulacak aracın lansmanı çarşamba günü Hintli Bajaj'in ve Kuralkan Holding'in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul'da gerçekleşecek. Lansman öncesi araçla ilgili yaptığım incelemede, 4 kişilik bu araç Avrupa 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı araç.

TÜRKİYE'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ülkemizde Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen firma, yeni aracı (Quadricycle-motosiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt) Qute 15 bin lira fiyat etiketiyle Hindistan'dan bile daha önce Türkiye'de satışa sunuyor. Aracı dünya televizyonlarından önce ilk kez Sözcü TV'den Turgut ERAT test etti.

ASLINDA TANIDIK

Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor. Zamanında Anadolu'yu kasıp kavuran 3 tekerlekli triportörlerin bir nevi evrimsel uzantısı demek yanlış olmaz.


Haberler.com - Ekonomi

İstanbul Türkiye Otomobil Ekonomi Ekonomi Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (76)

Adınızı Yazın:

keşke 10 bin tl olsa alırdım tam istediğim gibi küçük ve tatlı araç

ali tartar:

evet gonyalı ford ve tofaş az yemedi bizi şimdi sorayım sana hangi firmadan sın

gonyalı:

5 bin lira olsa muhtemelen satışı yüksek olurdu bu paraları bu araca kimse vermez. takla atması yan yatması cok kolay olur bu aracın dar ve yüksek

Tüm 76 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title