Haberler

İTÜ'de Uluslararası 3. Akdeniz Yer Bilimleri Birliği Sempozyumu Düzenlendi

Güncelleme:

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsünün koordinasyonunda Uluslararası 3. Akdeniz Yer Bilimleri Birliği Sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma 91 ülkeden yaklaşık 400 bilim insanı katıldı ve 17 farklı başlıkta 300 sunum gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsünün koordinasyonunda Uluslararası 3. Akdeniz Yer Bilimleri Birliği Sempozyumu düzenlendi.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 26 Kasım'da başlayan sempozyuma 91 ülkeden katılan yaklaşık 400 bilim insanı, 17 farklı başlıkta yaklaşık 300 sunum yaptı.

Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Attila Çiner, yaptığı açıklamada, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen sempozyumun Akdeniz Havzası'ndaki yer, atmosfer ve çevre bilimcileri bir araya getirdiğini belirterek, "Sempozyum bu bakımdan Akdeniz'le ilgili uluslararası en büyük konferanslardan bir tanesi. Çok verimli bir etkinlik oldu." diye konuştu.

Prof. Dr. Çiner, sempozyuma çevrim içi olarak da Türkiye ve dünyadan birçok öğrencinin de katıldığını kaydetti.

Sempozyumda 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerle ilgili özel oturumda üst düzey sunumlar yapıldığına dikkati çeken Çiner, şunları kaydetti:

"(Sempozyum) Akdeniz Havzası ve yer bilimi konularıyla ilgili yeni projelerin üretilmesine aracı oldu. Toplantı sonuçları 4 kitap halinde bilim dünyasına sunulacak. Ayrıca toplantımız yakında zamanda hayatını kaybeden Türkiye'nin önde gelen yer bilimcilerinden Prof. Dr. Aral Okay adına ithaf edildi. Bunun yanında sempozyum sonunda katılımcıların bir kısmı Kuzey Anadolu Fayı ve Kapadokya Volkanizması üzerine 5 günlük arazi gezisine katılacaklar."

Kaynak: AA / Eğitim

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim İnsanı Avrasya Akdeniz Deprem Çevre Doğa Uluslararası İlişkiler Eğitim Haberler

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Bakmadan Geçme

Metin Kıratlı kimdir? Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Metin Kıratlı kaç yaşında, nereli? Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü kaç yaşında ve nereli? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 18 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? YKS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI! YKS tercihleri ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak? Resmi Gazete bugün (18 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI | 2024 LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Beşiktaş - Shakhtar Donetsk maçından kareler | Beşiktaş hazırlık maçı kaç kaç bitti? Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı! Yunan şarkıcı kim, ne oldu? 2024 MASTERCHEF YEDEKLER| MasterChef'te bu hafta yedeklerden giren yarışmacılar kimler oldu? 18 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 18 TEMMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? KANAL D, SHOW TV, ATV, TV8, TRT1, NOW 18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok kuruma yeni atamalar yapıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title