Haberler

Dünyada Ve Türkiye'de İlk!

Güncelleme:

Geçtiğimiz yıl alt yapısı hazırlanarak yayına geçen www.otogar.com.tr, Türkiye'de hizmet veren ve kalitesini kanıtlamış otobüs firmalarının internet üzerinden güvenli ve ucuz otobüs bileti satışına farklı bir vizyon ve teknoloji getiren bir sistem.

Şirket yetkilileri, projeyi hayata geçirirken yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti arama motorlarının gösterdiği başarının kendilerini cesaretlendirdiğini belirtiyor. Türkiye'de en yaygın kullanılan ulaşım aracı olan şehirlerarası otobüsler için böyle bir hizmetin olmamasından yola çıkılarak kurulan otogar.com.tr, Türkiye'de ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyor.

Kolay kullanımlı ve yüksek güvenliğe sahip site Türk internet kullanıcılarına; "En hızlı ve güvenli" otobüs biletine, site site gezmeye gerek kalmadan tek bir "tık" ile ulaşma imkanı veriyor. Yolcuların koşulsuz memnuniyeti çerçevesinde, en hızlı ve güvenli karşılaştırma yapmalarını sağlamak için, bütün teknolojik yenilikler kullanıcıların hizmetine sunuluyor. www.otogar.com.tr, otobüs bileti alma işlemini kolaylaştırarak vakit kaybını minimuma indirirken, otobüs şirketlerinin üzerinde biriken gereksiz iş yoğunluğunu azaltarak, rekabette avantaj elde etmelerine de yardımcı oluyor.

Siteyi ziyaret edenler, şu anda sistemde yer alan Anadolu Turizm ve Metro Turizm biletlerini online olarak alabiliyor. Ayrıca sektörde faaliyet gösteren diğer firmaların sisteme entegrasyonu konusunda görüşmelerin devam ettiği belirtiliyor.

www.otogar.com.tr'den otobüs bileti almak, şehir otogarından otobüs bileti almaktan daha avantajlı. Site kullanıcıları, sistemde yer alan firmaların biletlerini 3 TL ile 15 TL arasında daha ucuz fiyatla edinebiliyor.

www.otogar.com.tr'den bilet almak için üye olmak gerekmiyor ancak üye olanları, alınan toplam bilet sayısına göre çeşitli hediyeler, avantajlar ve sürprizler bekliyor. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde sitede bilet satışının yanı sıra başka bölümler de hayata geçirilecek. "Kısa Keşifler" adı altında oluşturulacak blogta, şehir tanıtımları yapılacak. Aynı zamanda Türkiye'de turistik değer taşıyan her bölge için Tatil Paketleri-Otel satışları için de bir bölüm oluşturulacak.

Rakamlarla Türkiye'de "otobüs bilet satışı"….

Türkiye'de otobüslerle yıllık toplam 850 milyon yolcu taşınıyor ve bunun 600 milyonunu 0-100 km (il'den ilçeye veya il içi) arası yolcular oluşturuyor. Rakamlar incelendiğinde Türkiye'de hizmet veren 300 dolayındaki firmanın, internet üzerinden online otobüs bileti satışı, toplam satışlarının ancak % 3-4 'ünü oluşturuyor.

En yüksek satışı gerçekleştiren firma için bile bu oran % 10'ları geçmiyor. Otogar.com.tr ise, çözüm ortağı olan firmaların internet satış hacmine ivme kazandırmayı amaçlıyor. Bilet satışının % 4'ünü internet üzerinden gerçekleştiren bir firmanın, en az % 1'lik satışının Otogar üzerinden sağlanması ve güvenilir tek nokta olarak görülen bir noktaya gelinmesi hedefleniyor.

Otobüs bileti arama motoru olarak yola çıkan ve kısa bir süre önce de online satışa başlayan site; 4 aylık dönemde 15 farklı ülkeden 150 bin bireysel kullanıcı tarafından 400.000 sayfa görüntüleme almış durumda.

Türkiye'de yılda toplam 850 milyon biletli yolcunun otobüs ulaşımını kullandığı düşünülürse, tamamen bakir olan ve teknolojik yatırıma açık bir sektörün söz konusu olduğu anlaşılıyor. Otogar da bu potansiyeli değerlendirebilecek teknolojik alt yapıya sahip. Site; dünyanın en iyi, en kaliteli karayolu taşımacılığını yapan Türk otobüs firmalarına, yerel bir firma olarak güncel teknoloji ile en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Site yetkilileri, 2012 yılı sonlarında gelmek istedikleri noktayı şöyle açıklıyor: "Hedefimiz her firmanın, mevcut online otobüs bileti satın alımında % 25'lik bir artış sağlayabilmek. Yapacağımız altyapı, reklam ve tanıtım yatırımlarıyla bu oranı 2013 yılında ise % 40'a çıkarmayı planlıyoruz."

Kaynak: Bültenler / Güncel

Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Anayasanın 58. maddesi nedir? (Gençliğin Korunması) Anayasa madde 58 konusu ne? 15 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 15 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Kepez Belediye Başkanı hangi partiden? Kepez seçim sonuçları 2024! Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı mı? Mesut Kocagöz neden tutuklandı, suçu ne? Almanya'da şampiyon kim oldu? 2024 Almanya Bundesliga Şampiyonu belli oldu Karagümrük Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Karagümrük FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Karagümrük Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Karagümrük FB maçı kaç kaç, canlı maç skoru! SGK'dan çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title