Diyarbakır: Tümikom'in Seçilme Yaşı Kaygısı

Diyarbakır: Tümikom'in Seçilme Yaşı Kaygısı

Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri/derneği (Tümikom) Genel Koordinatörü Mustafa Durna, Seçilme Yaşının 25'e İndirilmesi ile İlgili Kaygılarının Olduğunu Açıkladı.

Diyarbakır: Tümikom'in Seçilme Yaşı Kaygısı
07.10.2006 22:42 | Son Güncelleme: 07.10.2006 22:42

Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri/Derneği (TÜMİKOM) Genel Koordinatörü Mustafa Durna, seçilme yaşının 25'e indirilmesi ile ilgili kaygılarının olduğunu açıkladı.

Seçmen hareketi olarak örgütlenen TÜMİKOM, Diyarbakır Dedeman Otel'te tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda TÜMİKOM'un amacı ve çalışmalar sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Komitenin Genel Koordinatörü Mustafa Durna, derneğin 34 ilde örgütlenmesini tamamladığını söyledi. Amaçlarının seçmenlik bilincini geliştirmek olduğunu söyleyen Durna, TÜMİKOM'un parlamentonun tüm üyeleri için her yasama yılı sonunda izleme raporunu hazırladığını dile getirdi. Meclisteki kadın vekillerin sayısına değinen Durna, sayının azlığını Türkiye'deki demokrasi yetmezliği olarak niteledi. Seçilme yaşının 25'e düşürülmesiyle ilgili kaygıları olduğunu söyleyen Durna, "Bu önemli bir aşama. Ancak gençleri kimin seçeceği konusunda kaygılarımız var. Türkiye'deki baraj sistemi vatandaşı devlete karşı güvensiz kılıyor" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title