Dink Davası 28 Nisan'a Ertelendi

Dink Davası 28 Nisan'a Ertelendi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Öldürülmesiyle İlgili Davanın 4'ncü Duruşması Sona Ererken, 5'inci Duruşmanın 28 Nisan 2008 Tarihinde Yapılmasına Karar Verildi.

Dink Davası 28 Nisan'a Ertelendi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili olarak İstanbul 14'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüşülen davanın 4'ncü duruşması sona erdi. Davanın 5'nici duruşması ise 28 Nisan 2008 tarihinde yapılacak.


Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde, sanıklardan O.S'nin 18 yaşını doldurmadığı için basına kapalı görülen duruşmada, soruşturulmanın derinleştirilmesine yönelik talep geldiği öğrenildi. Dink davasında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanan Yasin Hayal, kendilerine ilişkin olarak terör örgütü iddialarını yalanladı. Sanıklardan Ersin Yolcu da, müdahil avukatların pek çok sorusuna, "Bilmiyorum, hatırlamıyorum" şeklinde kaçamak yanıtlar vermesi üzerine mahkeme salonundan çıkartıldı.


Mahkeme heyeti, tüm sanıkların çapraz sorgularının tamamlanması için duruşmanın 28 Nisan 2008 tarihine ertelenmesini kararlaştırırken, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına da karar verdi.(ANKA)


(AD/ZG)

Kaynak: ANKA