Destanların Sultanı Tufan' Kitabının Yazarından Sinemacılara Çağrı

Destanların Sultanı Tufan' Kitabının Yazarından Sinemacılara Çağrı

‘Destanların Sultanı Tufan 46 Katlı Gemi’ isimli kitabın yazarı Yrd. Doç. Dr. Yavuz örnek, film yapım şirketlerine çağrıda bulunarak, “Destanların Sultanı Tufan kitabındaki senaryolar ülkemize yüzlerce milyon dolar kazandıracak kalitededir” dedi.

Destanların Sultanı Tufan' Kitabının Yazarından Sinemacılara Çağrı

'Destanların Sultanı Tufan 46 Katlı Gemi' isimli kitabın yazarı Yrd. Doç. Dr. Yavuz örnek, film yapım şirketlerine çağrıda bulunarak, "Destanların Sultanı Tufan kitabındaki senaryolar ülkemize yüzlerce milyon dolar kazandıracak kalitededir" dedi.


İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Örnek, dört yıllık çalışmaları sonrasında kaleme aldığı, 'Destanların Sultanı Tufan 46 Katlı Gemi' isimli kitabının filmlere konu olacak şekilde senaryolara sahip olduğunu belirterek, film yapımcılarının söz konusu senaryoları değerlendirmeleri gerektiğini savundu.


Kitapta yer alan senaryoların akıllara durgunluk veren ve hiçbir kaynakta bulunmayan devasa boyuttaki olayları anlattığını iddia eden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Örnek, "Kuyruklu Yıldız'ın üslerin bulunduğu Mars'ı vurması, suların dünyayı kaplamaya başlaması ve mücadeleler, suların dünyayı kapladıktan sonraki mücadeleler tarihin derinliklerinde vuku bulan muhteşem bir olaya en güzel tercümanlığı yapmaktadır. Eğer Tufan'ı uzaydan izleyebilseydik ancak bu kadar mükemmellikte ona şahit olurduk. Bu senaryolar bütün dünyada çok ses getirecektir" diye konuştu.


"Bu kitaptaki senaryolar ülkemize yüzlerce milyon dolar kazandıracak kalitededir"


Söz konusu kitapta bulunan senaryoların Avatar, Titanic ve Star Wars gibi milyar dolarlık gişe geliri elde eden filmlerden bir eksiğinin olmadığını, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilgili kurumların destek vermesi halinde Türkiye'ye yüzlerce milyon dolar kazandırabileceğini ifade eden Örnek, "Bu senaryolar ülkemize dünya çapında ödüller kazandırır. Bu kitaptaki senaryolar ülkemize yüzlerce milyon dolar kazandıracak kalitededir. Bundan zerre kadar şüphemiz yoktur" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA