Çiğli CHP'de Açlık Grevi, Caddede Seçim Halayı

Çiğli CHP'de Açlık Grevi, Caddede Seçim Halayı

CHP MYK’da Çiğli Belediye Başkan Adayı olarak Aziz Buğa’nın çıkmasına rağmen Hasan Arslan’ın aday gösterilmesine tepki gösteren CHP’liler, İzmir’de açlık grevi ve ölüm orucuna 7 gündür devam ediyor.

Çiğli CHP'de Açlık Grevi, Caddede Seçim Halayı

CHP MYK'da Çiğli Belediye Başkan Adayı olarak Aziz Buğa'nın çıkmasına rağmen Hasan Arslan'ın aday gösterilmesine tepki gösteren CHP'liler, İzmir'de açlık grevi ve ölüm orucuna 7 gündür devam ediyor. Partililer grevlerini ilçe binasında sürdürürken, belediye başkan adayını destekleyen diğer partililerin binanın altında davul ve zurnayla halay çekmesi ise dikkat çekti.

CHP MYK'da Çiğli Belediye Başkan Adayı olarak Aziz Buğa'nın çıkmasına rağmen son anda İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun girişimleriyle aday olarak Hasan Arslan'ın gösterildiğini öne süren CHP'liler, grevlerine devam ediyor. CHP Çiğli İlçe Örgütü'nden ikisi dönüşümlü olmak üzere 6 kişi 7 gündür açlık grevi yaparken, 3 kişi ise 2 gün önce ölüm orucuna başladı. Açlık grevinde olan Aydın Agit dün gece fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. İlçe binasında açlık grevi ve ölüm oruçları sürerken, binanın bulunduğu cadde üzerinde CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan için davul zurna eşliğinde halay çekilmesi ise dikkat çekti.

İlçe örgütünde yapılan açıklama ile açlık grevlerine devam edileceği, Aziz Buğa aday gösterilene kadar mücadele edileceği belirtildi.

"KOCAOĞLU'NA 5 YIL DAHA KATLANAMAYIZ"

Kalp yetmezliği bulunan Aydın Agit'in hastaneden çıktıktan sonra açlık grevine devam ettiğini açıklayan Çiğli Belediye Meclis Üyesi Önder Özdemir, "Kendisini ikna edemedik, açlık grevine devam ediyor. Açlık grevine katılmak isteyenlerin sayısı çok fazla ama müsaade etmiyoruz. Greve katılmak isteyen 5 bayan arkadaşımızın 3'ünü ikna ettik, geri çekilmelerini istedik, üzülerek kabul ettiler. Biz bu karardan vazgeçmeyeceğiz, devam edeceğiz. MYK'dan Çiğli adayı belirlendi, Parti Meclisi'ne gönderildi. Tekrar kabul edilmesini bekliyoruz. Aziz Kocaoğlu'nun adaylıktan çekilmesini istiyoruz. Bir 5 yıl daha Aziz Kocaoğlu'na katlanmak istemiyoruz. Sağlığımızın bozulması için onurumuzun hasar görmesi gerekiyor. En fazla ölürüz" dedi.

Dün gece fenalaşarak Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Aydın Agit ise, istekleri kabul edilene kadar grevden vazgeçmeyeceğini söyledi. Agit, "Kalp yetmezliğim var ama adaletsizlik varsa her zaman arkadaşlarımın yanlarında olacağım. Hastanede serum vermek istediler ama kabul etmedim. Kağıt imzalayarak hastaneden çıktım. Dönüş yok. Başka yolumuz yok. Sonuna kadar devam edeceğiz" diye konuştu. - İZMİR