CHP Lideri Baykal Kastamonu'da

CHP Lideri Baykal Kastamonu'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Kastamonu'da Halka Hitap Etti.

CHP Lideri Baykal Kastamonu'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Kastamonu'da halka hitap etti.

Kastamonu Nasrullah Meydanı'nda halka seslenen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin 4.5 yıl boyunca ülkenin borcunu arttırdığını savundu. Baykal, "Ülkenin iç ve dış borcu 4.5 yıllık AK Parti iktidarı döneminde arttı. Mecliste 200 milletvekili hakkında yolsuzlukla ilgili dosya var. Parlamentoda çoğunluğu sağlayacağız ve 200 dosya hakkında, o kişilerin dokunulmazlığının kaldırılması kararını alacağız. Bu devleti kuranlar, temelleri sağlam atmıştır. Bizim içimizde etnik köken ayrımı yapılacak hiçbir

neden yoktur. Hepimiz aynı milletin parçasıyız, kardeşiz. Kimsenin bizi bölmesine izin vermeyecek ve birlikte yaşayacağız" dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bu yıl 1 milyon 670 bin öğrencinin ÖSS'ye girdiğini ve sınava giren 1 milyon 100 bin öğrencinin dışarıda kalacağını belirtti. Baykal, "CHP iktidara gelmezse yine aynı şeyler olacak. Yazık, günah değil mi? Bu akıl dışı bir uygulamadır. CHP Buna son verecek" diye konuştu. Yeşil kartı da kaldıracaklarını söyleyen Baykal, "CHP'nin hedefi sıfır açlık.

Kimseyi aç bırakmayacağız" dedi.

Hayatının 6 yaşına kadar olan bölümünü Kastamonu'nun Araç ilçesinde geçirdiğini hatırlatarak başlayan Baykal, "Ne zaman Kastamonu'ya gelsem anavatanıma gelmiş gibi olurum" diye konuştu. Baykal, iktidar olmaları durumunda PETKİM'in satışına 'dur' diyeceklerini söyledi.

İktidara geldiklerinde il ve ilçe başkanlarıyla değil mahalle muhtarlarıyla yoksulları belirleyeceklerini ve gerçekten yoksul olan ailelerin annelerinin adına açılacak hesaba aylık para yatıracaklarını söyleyen Baykal, bunu "Devlet Ana" projesi olarak adlandırdıklarını söyledi. Hükümetin, terör konusundaki politikalarını da eleştiren Baykal, "Kuzey Irak'taki terör yuvalarını dağıtmak lazım" dedi.

(MK-BÖ-OK-Y)