"Cep Telefonu Varken Onları Ne Yapalım?"

"Cep Telefonu Varken Onları Ne Yapalım?"

Nokia'dan Çok İddialı Bir Tahmin: Cep Telefonları, Bakın Çok Yakında Neyin Yerini Alacakmış...

Nokia pazarlamanın başkan yardımcısı dijital SLR'lerin geleceğini pek parlak görmüyor. Reuters'ın haberine göre, Anssi Vanjoki, Helsinki'de bir toplantıda "O ağır objektifleri yanınızda taşımanıza gerek kalmayacak" açıklamasında bulundu.

Telefonlardaki kamera teknolojisinin hızla geliştiğini belirten Vanjoki "Yakında kamera piyasasında devrim olacaktır" dedi.

Dijital fotoğrafçılık için önemli başlıca üç şey; görüntü alıcı, objektif ve yazılım-donanımı işleyen bileşendir. Bu üçü de göz önüne alındığında dijital SLR'lerin yakın gelecekte piyasadaki avantajlarını kaybetmeleri zor gibi görünüyor.

Uzmanlar ise kameralardaki piksel konusunun abartıldığını düşünüyor. Uzmanlara göre görüntü kalitesine o görüntünün nasıl yakalandığı ve işlendiği, piksel sayısından daha çok etki ediyor.

Vanjoki ayrıca, bir yıldan kısa bir sürede HD kalitesinde video kaydedip bunları doğrudan televizyonunuza aktarabilecek cep telefonlarının olacağını da sözlerine ekledi. Cep telefonları DSLR'lere rakip olabilir mi; yorumu size ve zamana bırakıyoruz.