Haberler

Bisikletle Likya Yolu'nu Aştı

Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin Bisikletle Antalya'dan Muğla'nın Fethiye İlçesine Bağlı Ölüdeniz Beldesine Bisikletle Yola Çıkan Dağcı Seyran Sucu, 509 Kilometrelik Yolu 9 Günde Tamamladı.

Küresel ısınmaya dikkat çekmek için bisikletle Antalya'dan Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesine bisikletle yola çıkan Dağcı Seyran Sucu, 509 kilometrelik yolu 9 günde tamamladı.

Bisikletle "Likya Yolu 2008" adını verdiği yolculuğa Antalya Hisarçandır'dan Fethiye'nin ölüdeniz beldesine doğru bisikletle yola çıkan dağcı Seyran Sucu, 509 kilometrelik yolu geceleri çadırda kalarak 9 günde tamamladı. Sucu'yu Ölüdeniz girişinde Genç Bisikletema ekibi karşılayarak, kendisine Fethiye Şehir Merkezi'ne kadar eşlik etti.

Genç Bisikletema Ekibi ve Tema Vakfı Temsilcisi Okyay Tirli ile beraber Fethiye Belediyesi önüne gelen Dağcı Seyran Sucu, "509 kilometrelik tarihi Likya Yolu'nu bisikletle geçtim. 3 zorlu parkuru da güçlükle aştım. Antalya Hisarçandır'dan başladığım ve Ölüdeniz Hisarönü'nde son bulan yolculuğum 9 gün sürdü. Küresel ısınmaya dikkat çekmek ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla 9 günlük yolculuğum sırasında çadırda yattım. Bisiklet hem ekonomik, hem de sağlık için çok yararlı bir ulaşım aracıdır.

Çok mutluyum" dedi.

(MB-SÇ-KÇ-S)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Haberler

Bakmadan Geçme

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title