Beşiktaş, Devre Arasında Kadroya Kattığı Oyuncular İçin İmza Töreni Düzenledi

Beşiktaş, Devre Arasında Kadroya Kattığı Oyuncular İçin İmza Töreni Düzenledi

05.02.2019 16:27 | Son Güncelleme: 06.02.2019 00:44

Beşiktaş, ara transfer döneminde kadroya katılan Shinji Kagawa, Burak Yılmaz, Nicolas Isimat Mirin ve Muhayer Oktay için imza töreni düzenledi. Törende konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Yaklaşık 1,5 milyon euro harcadık. Onun üzerine gönderdiğimiz oyunculardan da 5 milyon getiri sağladık." dedi.

Beşiktaş, Shinji Kagawa, Burak Yılmaz, Nicolas Isimat Mirin ve Muhayer Oktay için imza töreni düzenledi. Vodafone Park'ta düzenlenen imza törenine, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da katıldı.

Yoğun kalabalığın olduğu ve Japon gazetecilerin de yer aldığı toplantıda açıklamalarda bulunan başkan Fikret Orman, "Hayırlı olsun öncelikle. Allah kazasız, belasız, sakatsız, Beşiktaş'ı ve oyuncuları mutlu edeceğimiz bir ikinci sezon olur inşallah. Zor bir süreç geçirdik. Bu süreç içerisinde takımımızdan ayrılanlar oldu ve ayrılanlarla beraber yeni katılanlar oldu. Burada iki üç hedefimiz oldu. Birincisi bonservis harcamadan geçirmeye çalıştık. Yaklaşık 1.5 milyon euro harcadık. Onun üzerine gönderdiğimiz oyunculardan da 5 milyon getiri sağladık. Bütçeyle alakalı 5 milyon üzerinde tasarruf elde ettik. Takımı da gençleştirdik. Yani 3 işi bir arada yaptık. Sonuç itibariyle aramıza bu sezonda 4 kıymetli oyuncu katıldı" dedi.

"KAGAWA ÇOK SES GETİRDİ"

Oyuncular hakkında tek tek konuşan başkan Orman, "Muhayer U-21 milli takım oyuncusu. Epeydir takip ediyorduk. Çok büyük istifade edeceğimize inandığımız bir kardeşimiz. Hoş geldin demek istiyoruz. Kagawa'yı yazın almak istedik, çok arzu ettik, hatta Beşiktaşlı taraftarlar yolda falan gördüler, 'Come to Beşiktaş' dediler ama nasip bu zamanaymış. Çok mutlu olduk. Taraftarlar da çok mutlu oldu. Uzak doğuda da çok büyük ses getirdi. Çok da güzel bir başlangıç yaptı. En önemli şey taraftarın birbirinden hoşlanması. İnşallah biz Kagawa'dan, Kagawa da hem şehirden hem bizden memnun olur. Bu transferde bize yardımcı olan Dortmund'a teşekkür etmek istiyorum. Mirin uzun dönemdir ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. Yüksek bedellerle önceden transfer etmek istedik ama nasip bu güneymiş. Çok mutlu olduk. Çok pozitif bir arkadaşımız. Pozitif enerji veriyor Beşiktaş'a. İnşallah çok uzun süre beraber olacağız. Burak bizim ailemizin bir ferdi. Babası bizim ağabeyimiz. Ailesini de çok severim. Bu süreç içerisinde Beşiktaş ile adı çok geçti, geçmesi de normal çünkü evi burası. Evinden o günkü şartlarda ayrıldı, bize de evine gelmek istediği izlenimini verdi. Beşiktaş hislerinden dolayı çok mutluyum. Ailene hoş geldin demek istiyorum" diye konuştu.

"BURAK'IN BURADA FUTBOLU BIRAKIP GÖREVLER ALMASINI İSTİYORUM"

Burak'ın iki senelik süreçte isminin Beşiktaş ile çok geçtiğine dikkat çeken başkan Orman, "Doğal bir süreçti bu. Burak'ın evi burası. Ben Burak'ı da ailesine de çok saygı duyduğum bir isim. Hocamız da çok istedi. Artık futbol hayatını Beşiktaş ile noktalayıp, aile içinde görevler alması gerektiğini düşünüyorum. Bu süreç içerisinde görüşmeler oldu. Çok kolay oldu, zorlanmadık. Burak da Trabzonspor sözleşmesinden dolayı büyük fedakarlıklar yaptı. Beşiktaş'ı ne kadar istediğini gösterdi" diye konuştu.

"KAPTAN OLMASINI ÇOK İSTERİM"

Burak'a 'kaptan' diye seslenmesinin sorulması üzerine ise başkan Fikret Orman, "Mesaj olsun diye söylemedim. Beşiktaş'ta kaptanlık yapacak bir oyuncu. Sezon sonunda da Tolga gibi oyuncuların da sözleşmesi bitiyor. Bunu değerlendireceğiz ve karar verilecektir. Kaptanlık yönetim kurulunun karar vereceği bir şeydir. Ben de çok isterim kaptan olmasını" dedi.

"BEŞİKTAŞ DAHA DA TANINAN BİR KULÜP HALİNE GELECEKTİR"

Uzakdoğu hedefleriyle ilgili ise Orman, "Kagawa olarak görmemek lazım. Burak da Çin'de önemli bir oyuncu ve tanınan bir oyuncu. Uzakdoğu pazarıyla alakası bir stratejimiz var. Geçtiğimiz sezon istediğimiz gibi bitiremedik ama bu sene kesin gideceğiz Uzakdoğu'ya. Beşiktaş oralarda daha tanınan bir kulüp haline gelecektir. Artık canlı yayınlanıyor orada maçlar. İnşallah önümüzdeki sezondan itibaren de yayın saatleriyle ilgili yeni bir düzenleme geleceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"BAŞKANA RAĞMEN, HOCAYA RAĞMEN TRANSFER YAPILAMAZ"

Kagawa transferi sırasında Şenol Güneş'in de yanında olduğunu vurgulayan Orman, "Artık son süreçlerine gelmiştik. Beraber verdiğimiz bir karar. Şunun altını çizmek istiyorum; bu bir ekip işi. Başkana rağmen, hocaya rağmen transfer yapılamaz. Nihai kararı tabi ki Beşiktaş yönetimi verecektir. Bizim kararlarımız ekip kararlarımızdır. Biz ayrı güçler değiliz. Aynı gemiyi yürütmeye çalışan kişileriz ve bu böyle devam edecek" dedi.

"MAÇLARI İNCELETİYORUM"

Burak'a yapılan tepkiler hakkında golcü oyuncuya gelen soruya kendisi cevap veren Fikret Orman, "Maçları inceletiyorum. Örnek olarak Akhisar maçı. Tribünde bin 500 kişi vardı ve 30 kişi bu işi değiştirmeye çalıştı. Burak'ı malzeme etmeye çalışanlar oluyor, bu işler geride kaldı. Antalya'da inanılmaz destek vardı. Artık o işlerin gündemi kalmadı Beşiktaş'ta. Mesele bir takım olarak birbirini destekleyen, kazanan bir takımdır. Biz açıkçası Antalya'daki oyundan da memnunduk. Golden sonraki oyuncu iletişimi bile bütün camiayı mutlu etti; en başta da beni mutlu etti" şeklinde konuştu.

BURAK: "BU CAMİAYA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"

Burak Yılmaz ise, 12 sene önce Beşiktaş'tan ayrıldığını hatırlatarak, "12 sene sonra tekrar bu formayı bana giymemi uygun gören başkanımıza, hocalarımıza çok teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisini yapıp, bu camiaya layık olmaya çalışacağım. Bana inananları mahcup etmeyeceğim inşallah" diye konuştu.

"BÜTÜN CAMİALAR BENİM BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU BİLİR"

Beşiktaş hakkında konuşan Yılmaz, "Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra tabii çok yerde oynadım ama Beşiktaş maçlarını her zaman izliyordum, Çin'de de izliyordum. Ben 4 büyük takımda da oynadım ve çok büyük başarılar yakaladım ama diğer arkadaşlarımdan beni ayıran özellik, bütün camialar benim Beşiktaşlı olduğumu bilir. Kalbimde olduğu gibi aklımda da her zaman Beşiktaş'a dönmek vardı" şeklinde konuştu.

KAGAWA: "NAGATOMO İLE YAPACAĞIMIZ MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

Beşiktaş'ın yıldız transferi Kagawa ise sözlerine 'Merhaba' diyerek başladı. "Gerçekten çok mutluyum geldiğim için. Geldiğimden günden bu ayana herkes beni çok iyi karşıladı. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Yukarılara doğru çıkacağız hep beraber" diyerek şunları söyledi:

"Bana önceden söylenen gibi muhteşem bir şehir burası. Nagatomo ile görüştük zaten, ne kadar muhteşem olduğunu geldim, gördüm. Özellikle yemekler muhteşem. Deniz de var, çok seviyorum, çok sevdiğim bir şehir burası. Takım özellikle beklediğim gibi muhteşem bir atmosfer stat taraftarlar, her şey muhteşem. Nagatomo ile yapacağımız maçı dört gözle bekliyorum."

Dün Nagatomo'nun evinde olduklarını söyleyen yıldız oyuncu, "Kendisiyle baya görüştük. Kulüp hakkında yeterli deneyim sahibi olacak kadar vakit geçiremedim ama onla yapacağımız maçı dört gözle bekliyorum. Gücümüzü göstereceğiz" dedi.

"KULÜBÜ SIRTLAMAK İSTİYORUM"

Beşiktaş taraftarından çok etkilendiğini ve bu atmosferi Dortmund stadında görmediğini dile getiren Kagawa, taraftarlardan çok etkilendiğini dile getirdi. Beklentinin yüksek olmasıyla ilgili gelen soruya ise Kagawa, "3 dakikada 2 gole ben de şaşırdım. Bu haberi takip ediyorum. Ben girince durum zaten 4-1'di. Sadece skora katkım oldu. Daha kritik toplarda kulübü ve taraftarlarımı başarısını için sırtlamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kagawa, taraftarların 'Beşiktaş'tan gitmeyin' mesajını ileten bir gazeteciye ise, "Sezon sonuna kadar elimden geleni yapacağım. Taraftarların beklentilerine karşılık vermeye çalışacağım" cevabını verdi.

JAPON BASININDAN YOĞUN İLGİ

Öte yandan Alman ekibi Borussia Dortmund'dan transfer edilen Japon oyuncu Shinji Kagawa'ya Japon basını da ilgi gösterdi. Japonya'nın birçok medya ekibinden gelen yaklaşık 10 kişilik basın mensubu, imza törenini yakından takip etti.

Beşiktaş, Devre Arasında Kadroya Kattığı Oyuncular İçin İmza Töreni Düzenledi
Beşiktaş, Devre Arasında Kadroya Kattığı Oyuncular İçin İmza Töreni Düzenledi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (12)
TENİSÇİ: kagawa sergilediği tevazulu davranışıyla , yüzünden eksik olmayan gülümseyişiyle , takım arkadaşlarıyla kısa sürede kurduğu pozitif ilişkiyle ve tabiki de yeteneğiyle biz bjklilerin gönlünü fethetmeyi çoktan başardı. Kagawanın efendiliği, tevazusu, çalışkanlığı tüm sporculara örnek olur inşallah. umarım bjk yönetimi de hep böyle güzel insanları transfer etmeye devam eder.
GHJGHJGHJ: tek hata burak baska yok
YUNUS: İMZALAR KALPLERE Mİ ATILIRMIŞ KARGASPORDA!!!!OYUNCULARIN PARASINI VERMEYİN DE GÖREYİM SİZİ İMZALAR KALPLERE Mİ ATILIRMIŞ YOKSA CEPLERE Mİ!!!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beşiktaş, Devre Arasında Kadroya Kattığı Oyuncular İçin İmza Töreni Düzenledi - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 01:35:18. #1.15#
title