Balıkesir Şehit Ailelerinden DTP'ye Sert Tepki

Balıkesir Şehit Ailelerinden DTP'ye Sert Tepki

Balıkesir Şehit Aileleri Derneği, Diyarbakır'ın DTP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Yaptığı Açıklamalara Sert Tepki Gösterdi. Dernek Başkanı Mustafa Tetik, Türkiye'nin Tek Devlet, Tek Millet ve Tek Vatan Olduğunu Söyledi.

Balıkesir Şehit Ailelerinden DTP'ye Sert Tepki

Balıkesir Şehit Aileleri Derneği, Diyarbakır'ın DTP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Dernek başkanı Mustafa Tetik, Türkiye'nin tek devlet, tek millet ve tek vatan olduğunu söyledi.

Balıkesir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BAŞAD) Başkanı Mustafa Tetik, genel seçimlerin ardından, "Türk milletinin tercihi" neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giren Demokratik Toplum Partisi'ni (DTP) milli birlik ve beraberliği bozmaya çalışmakla suçladı. Bununla birlikte cumhuriyetin temel değerlerinin de tahrip edilme gayretlerinin gözlendiğini savunan Tetik, DTP grup başkanının meclise girdikleri ilk günde 40 bin kişinin katili terörist başının İmralı'daki yaşam şartlarının

çok kötü olduğunu söyleyerek partisinin anlayışını ortaya koyduğunu kaydetti. BAŞAD Başkanı Mustafa Tetik, öte yandan, DTP'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) karşı aldığı tavrın da açıkça görüldüğünü, terör örgütü PKK'ya karşı kimyasal silah kullanıldığı gibi boş iddialarla TSK'yı karalamaya çalıştıklarını savundu ve aynı DTP'nin Türk askerini karalamaya çalışırken PKK'nın terör örgütü olduğunu kabul etmeyip, 'PKK için terör örgütüdür demeyiz' deyip, hatta öldürülen teröristler için "şehitlerimiz"

ifadesini kullandıklarına dikkat çekti. Osman Baydemir'in hükümet programını eleştirirken sarf ettiği sözlerin devlete açıkça meydan okumak anlamına geldiğini iddia eden Mustafa Tetik, "Bu ne cesaret? Neyin savaşını yapıyorsunuz? Diyarbakır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir vilayeti değil midir? Yoksa Diyarbakır'ı başka bir devletin başkenti olarak mı hayal ediyorsunuz? Türkiye tek devlet, tek millet, tek vatandır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin temel değerlerini tahrip etmeye

kimse heves etmesin" dedi.

(YU-YU-OK-Y)