Bakan Güler'den Doğalgaz Sıkıntısına İlişkin Açıklama

Bakan Güler'den Doğalgaz Sıkıntısına İlişkin Açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İran ile Yaşanan Doğalgaz Kriziyle İlgili Yaptığı Açıklamada, "Bakanlık Olarak Gerekli Önlemleri Aldık. Halkımızı İnşaalah Üşütmeyeceğiz" Dedi.

Bakan Güler'den Doğalgaz Sıkıntısına İlişkin Açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İran ile yaşanan doğalgaz kriziyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bakanlık olarak gerekli önlemleri aldık. Halkımızı inşaalah üşütmeyeceğiz" dedi.

Bakan Güler, Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği Enerji Verim Şenliği'nde (ENVER) gazetecilerin İran ile yaşanan doğalgaz sıkıntısına ilişkin sorularını cevaplandırdı. Güler, "Halkımızı inşallah üşütmeyeceğiz. Tedbirlerimiz sürdürüyoruz" dedi. Aksaklığın 20 günden beri devam ettiğini ve bakanlık olarak ilave önlemler aldıklarını belirten Güler, "Bunlardan birisi, Şahdeniz'i devreye aldık. Azerbaycan'dan gaz geliyor. Bunu kullanıyoruz. Son derece önemli bir proje. Yeraltı deposunu devreye aldık. Gazı

doldurmuştuk. Onu kullanıyoruz. Ege Bölgesi'ndeki Aliağa'da özel sektöre ait gaz sistemini de devreye aldık. Çok güzel bir koordinasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mavi Akım'dan gelen tek kapasite ile geliyor. Dolayısıyla halkımızı üşütmeyeceğiz" diye konuştu. Bakan Güler, bir gazetecinin '12 günlük gaz kaldığı söylentileri hakkında ne diyorsunuz?' sorusu üzerine ise şöyle konuştu:

"Zaman zaman çelişkili sözler söyleniyor. Bu işin sorumlusu biziz. Yetkili kurum BOTAŞ'tır. Bizim dışımızdaki arkadaşların sözlerini dinleyin, bizimle teyit edin. Sonuç olarak halkımızı üşütmeden zorlu bir kışı geçirmeye çalışacağız."

(OK-Y)