Bakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Kararını Değerlendirdi

Bakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Kararını Değerlendirdi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa Değişiklik Paketi ile İlgili Kararını, "Anayasa Mahkemesi Gerçeği Gördü ve Halka Gitmenin Yolunu Açtı. Bu Karar ile Mahkeme 'Her Topu Bize Atmayın' Dedi" Diye Değerlendirdi.

Bakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Kararını Değerlendirdi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi'nin anayasa değişiklik paketi ile ilgili kararını, "Anayasa Mahkemesi gerçeği gördü ve halka gitmenin yolunu açtı. Bu karar ile mahkeme 'Her topu bize atmayın' dedi" diye değerlendirdi.

Bakan Gül, Konya Ovası'nın sulayacak olan Mavi Tünel projesinin temel atma töreni için geldiği Konya'da, "cumhurbaşkanı" tezahüratları ile karşılandı. Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törende Bakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin anayasa değişiklik paketi ile ilgili aldığı kararı da değerlendirdi. Bakan Gül, "Nihayet herkes gördü ki açık toplumlarda gizli oyunlar oynanamıyor. Nihayet Anayasa Mahkemesi de gerçeği gördü ve halka gitmenin yolunu açtı. Bu karar ile mahkeme üyeleri, 'Her topu bize atmayın'

dediler" diye konuştu. Bakan Gül, Anayasa Mahkemesi'nin kararının Türk siyasi tarihinde önemli bir yer alacağını belirterek, "Bundan sonra millete gitmenin yolu açılmıştır. Hayırlısı ne ise o olacak" dedi.

(SC-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA