Atatürk Havalimanı'nın Güvenliği 1 Mayıs'ta Spıke'a Emanet

Atatürk Havalimanı'nın Güvenliği 1 Mayıs'ta Spıke'a Emanet

Atatürk Havalimanı'nda Görev Yapan Polislerin 1 Mayıs'ta Görevlendirilmesi Üzerine Güvenlik, Polis Köpeği Spike'a Kaldı.

Atatürk Havalimanı'nın Güvenliği 1 Mayıs'ta Spıke'a Emanet

Atatürk Havalimanı'nda görev yapan polislerin 1 Mayıs'ta görevlendirilmesi üzerine güvenlik, polis köpeği Spike'a kaldı.

Bomba dedektör köpeği Spike,1 Mayıs nedeniyle rutin görevi dışında bugün yoğun bir mesai yaptı. Bakıcısıyla birlikte 7 bin araçlık otoparkta bomba aramasına başlayan Spike, gün boyu süren mesaisinin yorgunluğunu da oyunla attı. Bakıcısının attığı topu yakalamaya çalışan Spike, havalimanı otoparkında araçların lastikleri ile görünmeyen noktalarını defalarca aradı.

Türk-İş, DİSK ve KESK'e bağlı sendikaların 1 Mayıs dolayısıyla yasak olduğu halde Taksim'de toplanma ısrarı nedeniyle binlerce polis bu bölgede görevlendirildi. 12 ilden gelen 3 bin takviye kuvvetin yanı sıra Atatürk Havalimanı'nda görevli yüzlerce polis de İstanbul'un değişik noktalarında geçici olarak görevlendirildi. Emniyet yetkilileri, güvenlik zafiyeti oluşmaması için havalimanında kalanların da alarm halinde çalıştıklarını ifade etti.

Koku alma duyusu insandan 100 kat daha hassas olan köpekler, araçlar, uçak yükleme bölümleri ayrıca bagaj, posta ve kargodaki patlayıcı maddelerin tespitinde kullanılıyor.

(TC-RA-ÖK-Y)