Aile Hekimliği Uygulamasında İlk Gün Heyecanı

Aile Hekimliği Uygulamasında İlk Gün Heyecanı

Söke'de Başlayan Aile Hekimliği Uygulamasının İlk Gününde Vatandaşların Bir Çoğu Uygulamaya Hazırlıksız Yakalanırlarken İlk Gün Hastaları Misafir Hasta Olarak Kaydedildi

Aile Hekimliği Uygulamasında İlk Gün Heyecanı

Aydın genelinde olduğu gibi Söke'de başlayan aile hekimliği uygulamasının ilk gününde vatandaşların bir çoğu uygulamaya hazırlıksız yakalanırlarken ilk gün hastaları misafir hasta olarak kaydedildi.

Söke merkezde 20 hekim aile hekimi olarak göreve başlarken, kaymakam Mehmet Demirezer, aile hekimlerini ziyaret ederek uygulama ile ilgili bilgi aldı.

Beraberinde Sağlık Grup Başkanı Ersev Kuyucu ile kendisinin bağlı olduğu Konak Mahallesi aile hekimliğine giden Kaymakam Demirezer'in tansiyonu ölçülerek ilk sağlık kontrolünü yaptırdı.

Aile hekimliğin ilk gününde il sağlık müdürlüğü bilgisayar sisteminden kaynaklanan sorun yaşanırken, hekimler hastaları eskisi gibi hasta poliklinik defterine kaydettiler.

Uygulamanın ilk gününde bu tür aksaklıkların olabileceğini söyleyen Kaymakam Mehmet Demirezer, 'Zaman içerisinde her şeyin düzene gireceğini, vatandaşlarımızında aile hekimliği sistemine duyarlı olacaklarını düşünüyorum. İlk günkü aksaklıklarda hiçbir vatandaşımız asla geri çevrilmeyerek misafir hasta konumunda gerekli muayanehaneleri yapılmakta' dedi.

(SD-BEL-ÜNS) - AYDIN