18-24 Martyaşlılar Haftası

18-24 Martyaşlılar Haftası

AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Yaşlılar Haftası Nedeniyle Yaptığı Yazılı Açıklamada Bilgi ve Birikimleriyle Genç Kuşaklara Yol Gösteren Yaşlıların Her Zaman Saygı Duyulacak Kişiler Olduğunu Söyledi.

18-24 Martyaşlılar Haftası

AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, yaşlılar haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada bilgi ve birikimleriyle genç kuşaklara yol gösteren yaşlıların her zaman saygı duyulacak kişiler olduğunu söyledi.

Geçmişi sahiplenme ve yaşlılara sahip çıkma özelliğinin Türk milletinin önem verdiği ve yaşattığı değerlerin en başında yer aldığını belirten Alim Tunç,"Yaşlılarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onların sıkıntılarına ortak olmak, hayatlarını kolaylaştırmak bizlere düşen en önemli görevlerdir. Yaşlıları sosyal güvenlik kapsamına almak, bakım, barınma, sağlık sorunlarına çözüm bulmak, devletin temel görevleri arasındadır. Biz Hükümet olarak, bu yönde yapılacak her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır" dedi.

Yaşlılara sahip çıkmanın sadece sosyal bir sorumluluk değil dini bir görevde olduğunu da ifade eden AK Partili Tunç, "Kültürümüzde olduğu gibi dinimizde de yaşlılara sahip çıkmak ve onları hoş tutmak bizlere emredilmiştir. Bu bilinçle hareket edip önce anne babalarımıza ve daha sonra diğer tüm yaşlılarımıza karşı olan vazifelerimizi eksiksiz yerine getirmeliyiz. Onlara ne yapsak, ne versek azdır. Her türlü sorunlarını ve dertlerini derdimiz kabul edip, bu anlayış ve yaklaşımla onlara olan bağlılığımızı devam ettireceğiz" diye konuştu.

(KY-YK)

20.03.2007 16:05 TSİ