CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: THK'daki uçakları aktif hale getirmeye hazırız - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: THK'daki uçakları aktif hale getirmeye hazırız

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer dahil olmak üzere CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı ortak açıklama yaparak, Türk Hava Kurumu'nun elindeki yangın söndürme uçaklarını aktif hale getirmeye hazır olduklarını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş çevrim içi toplantıyla orman yangınlarını değerlendirdi.

11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Uçakları aktif hale getirmeye hazırız

Belediye başkanları, toplantı sonunda ortak basın bildirisine imza attı. 11 büyükşehir belediye başkanı, orman yangınlarıyla ilgili ortak açıklamada, "Ülkemize büyük hizmetleri olmuş olan bu kurumumuzdaki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini, 11 büyükşehir belediye başkanı olarak karşılamaya hazır olduğumuzun altını çizeriz. Yetkili kurumlar tarafından izin verilmesi halinde 11 Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar aktif hale getirilecek olan yangın söndürme uçaklarını gerektiği her an koordinasyon halinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kullanımına sunacağımızı da beyan ederiz. THK ile iş birliği yapılarak, elindeki envanterin belediyelerimiz tarafından kullanımı da sürekli hale getirilecektir" denildi.

11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Uçakları aktif hale getirmeye hazırız

"'Sen yaptın, ben yaptım' kavgasına girmeden, toplumumuzun her bir ferdini derinden üzen yangınlarla mücadelede, siyasi saiklerle yapılan ayrımcılıkların bir an evvel ortadan kaldırılması gerekmektedir" denilen açıklamada, "Yanan alanlara yönelik daha önce örnekleri olduğu gibi, yapılacak tüm imar girişimlerinden kamuoyunu haber dar edecek ve bu yönde atılacak adımların hukuk yoluyla engellemesi için mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadesi yer aldı.

11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Uçakları aktif hale getirmeye hazırız

Alanında uzman kişilerin yer aldığı 'Bilim Kurulu' oluşturacağı belirtilen açıklamada, "11 büyükşehir belediye başkanı olarak milletimiz adına takipçisi olacağımız bir beklentimiz daha var. Büyük miktarda orman alanlarımızı kaybettiğimiz yangınlarla mücadelede, sorumluluk sahibi kişi ve kurumların herhangi bir ihmalinin olup olmadığının sağlıklı bir şekilde tespiti gerekmektedir. Bu vesile ile ülkemizde derin bir acıya neden olan bu yangınlarla ilgili bir soruşturma açılmasını ve sonucunun kamuoyuna şeffaf bir şekilde açıklanmasını talep ediyoruz" denildi.

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: THK'daki uçakları aktif hale getirmeye hazırız
Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (8)
Redki 27:Kelin ilacı olsa başına sürer. Siz önce belediyelerinizle ilgilenin.
Milliyetçi:Daha yine öğrenci akbiline zam geldi 1 hafta oldu geldiği andan itibaren Yüzde 50 zam yapıldı 414 TL mavii kart aylığımı olur başkan hayırdır ya bundan sonra işin zaten bitmiş yemene bakıcan tabi
Ertuğrul Karaca:Yerel yönetimlerin sorunlarını çözüp, sindirip yuttunuz, THK ile işbirliği yapmak kaldı, bu milletin bir anlık nefreti ile aldığınız yerel yönetimleri daha büyük bir nefret ile kaybedeceksiniz.. O makamlardan sildirilip gideceksiniz.
500