Zeki Sezer: "Hükümet Herkesin Hükümetidir"

Zeki Sezer: "Hükümet Herkesin Hükümetidir"

Dsp Genel Başkanı Zeki Sezer, Memurlarla Hükümet Arasındaki Toplu Görüşmelerdeki "yüzde 2.38 Enflasyon Farkını Ocak’tan Mı Başlatalım, Temmuz’dan Mı Başlatalım?" Tartışmalarını Üzüntüyle Karşıladığını Belirterek, "hükümet, Herkesin Hükümetidir, Bu Ülkenin Hükümetidir; O Anlayışla Görev Yapmasında, Büyük Yarar Vardır" Diye Konuştu.

Zeki Sezer:

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, son 3 buçuk yıldır, kamu görevlilerinin reel gelir kaybına uğradığını belirterek, toplu görüşme süreciyle ilgili olarak “Yüzde 2.38 enflasyon farkını Ocak’tan mı başlatalım, Temmuz’dan mı başlatalım?” tartışmalarını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

DSP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Sezer, Memur-Sen Başkanı Ahmet Aksu ve beraberindeki heyeti kabulünde, çalışma yaşamında büyük sıkıntılar yaşandığını belirterek, memurun reel gelir kaybının yüzde 2.38’in üzerinde olduğunu söyledi. Memur-Sen Başkanı Aksu da, 2006 yılı farklarının, enflasyon oranında maaşlara yansıtılmasını talep ettiklerini anımsatarak, “Ama maalesef öyle bir hesap-kitap yapıldı ki, bizi 2,5 kuruş borçlu çıkardılar. Bunu bize istatistiklerle kabul ettirmeye çalıştılar” dedi.

“İSTİKRAR KAMU YÖNETİMİNDEN BAŞLAR”

Sezer istikrarın, kamu yönetiminde başladığını belirterek Türkiye milletvekilliği ile istikrarın sağlanabileceğine inanmadığını ifade etti. İstikrarın kamu yönetiminden başladığını belirten Sezer, şunları söyledi:

“Siyasette seçim sistemi üzerinde oynamalarla, barajlarla veya yeni yeni sistemler getirerek, örneğin Türkiye milletvekilliği sistemi getirerek, bir partiye daha çok milletvekili sayısı kazanma hakkı sağlanıp istikrar getirilmeye çalışıldığı söyleniyor. Ama aslında gelişmiş ülkelerde, demokrasisi oturmuş ülkelerde, istikrar kamu yönetiminden başlar.”