Haberi Paylaş

"Z yokuşu" yüzünden canından bezen köylülerden seçim kararı: Yol düzeltilmezse oy kullanmayacağız

Yerel Haberler

Sivas'ta Gazi köyüne ulaşımı zorlaştıran ve "Z yokuşu" olarak bilinen yol yeniden gündemde. Seçim dönemlerinde siyasilerin yolun düzeltilmesi yönünde verdikleri sözlerin hatırlanmadığını belirten köylüler, yol yapılmadığı sürece oy kullanmayacaklarını söylüyor.

Sivas merkeze yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Gazi köyünün girişinde bulunan dik viraj köylüyü canından bezdirdi. İsmini şeklinden alan "Z yokuşu" yaşanan kazalar ve diğer problemler nedeniyle adeta sürücülerin kabusu oldu. Yük taşımacılığı yapan kamyonlar ve uzun araçlar bu yola girmek istemiyor, giren araçlar ise virajda kalıyor. Keskin ve dik virajlar kış aylarında ise kullanılmaz hale geliyor.

'Z yokuşu' yüzünden canından bezen köylüden seçim kararı: Yol düzeltilmezse oy kullanmayacağız

Köy sakinleri yolun güzergahının değiştirilip virajlardan kurtulmak istiyor. Siyasi partililerin sadece seçim arifesinde köylerini hatırladıklarını belirten köy sakinleri, her gelen siyasi partilinin yolun düzeltilmesi için söz verdiğini fakat seçim bittikten sonra verilen sözlerin unutulduğunu söyledi. Bunun üzerine köylüler ortak karar alarak verilen sözlerin yerine getirilmediği sürece seçimlerde oy kullanmayacaklarını açıkladılar.

'Z yokuşu' yüzünden canından bezen köylüden seçim kararı: Yol düzeltilmezse oy kullanmayacağız

Köy sakinlerinden Ahmet Yiğit, yol yapılana kadar kimsenin oy kullanmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek, "Bu köyün bitmeyen çilesi olan Z veya ölüm yokuşu denen bir yokuş var. Burada şehirden gelen inşaat kamyonları bu yokuşun başına geldiği zaman aşağıya inme şansları yok. Gelen adam malzemesi ile geri dönüyor. Hem köylü mağdur oluyor hem de gelen malzemeciler mağdur oluyor. Bu yolun biraz daha aşağısında sola doğru bir virajımız var. Orası dört beş metre aşağı alınırsa biz bu ölüm yokuşundan kurtulacağız. Hem de yolun adını düzgün yol olarak kullanacağız. Köylüler ile bir karar aldık. Her seçim zamanı bütün siyasi partiler köyümüze gelip 'Var mı bir isteğiniz' diye soruyorlar. Köylüler bu yolu gündeme getirince hepsi söz veriyor ama seçim bitti mi her şey bitiyor. Bu seçimde hangi parti olursa olsun hiçbir partinin köyümüzde konuşmasına müsaade etmeyeceğiz. Hiç kimsenin oy kullanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

'Z yokuşu' yüzünden canından bezen köylüden seçim kararı: Yol düzeltilmezse oy kullanmayacağız

Celal Keskin, öğrencilerin kış aylarında taşımalı eğitim olduğu için bu yolu kullanmak zorunda olduğunu belirterek, "Bu yoldan çok sıkıntımız var. Köyümüze ağır tonajlı araçlar kesinlikle gelemiyor. Bir ihtiyacımız olduğu zaman ihtiyacımızı karşılamıyoruz. Okulda taşımalı eğitim sistemi var. Çocuklarımız kışın gidip gelirken zorlanıyor. Siyasi partiler 5 yılda bir köyümüzü hatırlayıp geliyorlar geldiklerinde yalan yanlış söz veriyorlar. O söz de verdikleri ile kalıyor. Eğer bu yolumuz bizim düzeltilmezse hiçbir siyasi parti bizim köyümüze gelmesin" şeklinde konuştu.

'Z yokuşu' yüzünden canından bezen köylüden seçim kararı: Yol düzeltilmezse oy kullanmayacağız

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hizb-i İslami Partisi Sivas Yerel Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Unknown 123:

daha yol konusunda bu hükümete cav cav edenlerin niyeti baska,vermesen verme oy,esekle gidersiniz.her üc bes hane carpik bos yere barakayi koy,sonra nerde devlet

Masum Adam:

Oy kullanmıyorum demek senin benim hakkıma girmek . İçlerinde illa ki birisinden birinin pozitif bir yanı vardır.buna dayanarak oyunuzu verin

Zubeyde Kamalak:

Saçmasapan altgeçit üst geçitler gereksiz otobanlar köprüler yerine işte yurdun pekçok yerindeki lazım olan yolları yapın

Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title