Haberler

Yozgat'ta ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

Güncelleme:

Yozgat'ta Et ve Süt Kurumu satış mağazası önünde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan ucuz et kuyruğu, Ramazan ayı öncesinde daha da arttı. Ucuz kıyma ve kuşbaşı alabilmek için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, mağaza sayısının artırılması halinde kuyrukların kısalacağını ifade etti.

Yozgat'ta piyasaya göre daha ucuz et satışının yapıldığı Et ve Süt Kurumu satış mağazasının önündeki yoğunluk, Ramazan ayının başlamasına kısa süre kala daha arttı. Vatandaşlar, Yozgat'ta sadece bir tane olan ve sabah saat 09.30'da açılan ESK satış mağazasının erken saatlerde sıraya giriyor. Mağazada günde yaklaşık 1.5 ton et satışı yapılıyor. Mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, bir kilo dana kıyma 229 liradan, kuşbaşını ise 259 liradan alıyor. Kasaplarda ise dana kıyma 430 liradan, kuşbaşı da 450 liradan işlem görüyor. Sırada bekleyenler, "Alabilirsek alacağız. Sıra gelirse alacağız, kalırsa, kalmazsa havamızı alacağız." ifadelerini kullandı.

Yozgat'ta ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

"SIRA GELİRSE ALACAĞIZ, KALMAZSA HAVAMIZI ALACAĞIZ"

ESK satış mağazası önünde 2-3 kilo gelen bir paket kıyma alabilmek için bekleyen Hüseyin Selbes, "Her şeyler aldı başını gitti, pahalı. Pahalılık olduğundan kasaba varıyoruz 400 lira et, 400 lira kıyma. Buradan da işte 225 mi bilmiyorum ki. Burası daha hesaplı olduğu için, baksana en aşağı 700 kişi var, 600-700 kişi var. Yedi buçukta geldim. Kısmet alabilirsek alacağız. Sıra gelirse alacağız, kalırsa, kalmazsa havamızı alacağız. Ramazan hazırlığı için geldik. Kıyma alacağım" dedi.

Yozgat'ta ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

"KASAPLARA GÖRE FİYATLAR YARI YARIYA"

Kuyrukta bekleyen emekli Ertuğrul Cankurtaran da "7'yi 20 geçe geldim ben buraya. Vallahi umut ediyoruz alacağız, inşallah alırız. Önümüzde herhalde 100 kişi var. Yüz de arkada iki yüz kişi var tahminim. Emekli adamız ne yapacağız? İstediğiniz kadar vermiyorlar ki. Onlar istediği kadar veriyor. Birer paket veriyorlar. Bir paket kıyma, bir paket kuşbaşı etleri var. Daha ucuz, kasaplara göre yarı yarıya fiyat" diye konuştu.

Yozgat'ta ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

Kaynak: ANKA / Yerel

Et ve Süt Kurumu Yozgat Kıyma Yerel Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500

Yorumlar (4)

haksız mıyım:

bir avm falan açılışında geceden sabaha kadar sıra bekleyen aç gözlüler et için de şey için de kuyruğa girer. aman artar diye 3 er 5 er yağı evine depolayan bu basit tipler yüzünden enflasyon zıplıyor. ihtiyacı olmayanı karttan al, 3/5 er depola sonra enflasyon var param yetmiyor. beter olun

5
6
yanıtYanıtla
MÜCAHİD:

Demek o fiyata da satılabiliyor ve kar da elde ediliyor 500-600 e satanın fahiş karını düşün bu esnaf adam olmaz. inşallah internet alışverişi iyice yaygınlaşır da hepsi iflas bayrağını çeker

3
1
yanıtYanıtla
F B:

Sen kasap açıp o fiyattan satmayı deneyebilirsin.. diğerleri iflas etsin sende kazanırsın..

yanıt5
yanıt0
M Sıddık ÖRTİMUR:

Bu kuyrukları bir ay sonra da hatırlarsınız İnşaaAllah

3
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title