Haberler

Niksar Kent Konseyi Başkanını Seçti

Tokat’ın Niksar ilçesinde Niksar Kent Konseyi Genel Kurulu’nda Salih Güler başkan seçildi.

Tokat'ın Niksar ilçesinde Niksar Kent Konseyi Genel Kurulu'nda Salih Güler başkan seçildi.

Niksar Kent Konseyi Genel Kurulu yapıldı. Ayvaz Park Otel'de saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Kent Konseyi Genel Kurulu'nda zaman zaman fikir tartışmaları yaşandı.

Genel kurulda açılış konuşmasını yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan tüm adaylara başarılar dileyerek "Biz Niksar'da bir bütünüz. Bizler kent Konseyi'ni bunun için kurmak istedik. 80 tane sivil toplum örgütümüz var. Bu örgütlerimizin sesi olarak Kent Konseyi'ni kurulmasını önemsiyoruz. Toplumun bütün değerlerinin yansıtıldığı, siyasi veya mezhepsel bir ayrımın olmadığı bir Kent Konseyi kurulmasını istiyoruz. Kent Konseyimizin bütün toplumu desteklediği, sivil toplum örgütlerimizi temsil edebilecek ve tüm Niksar'ı kucaklayacak bir yapı olması hepimizi mutlu eder. Bu şehrin büyümesi sadece Niksar Belediye Başkanı'nın sorumluluğu değildir. Bütün sivil toplum örgütleri de elini taşın altına koymalıdır" dedi.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan'ın konuşmasının ardından divan başkanı ve heyeti seçimi yapıldı. Genel kurulda Divan Başkanlığına Sebahattin Ersin, divan üyeliklerine ise Adnan Tanrıverdi ve Yalçın Erdemir seçildi.

Divan heyetinin seçilmesinin ardından yönetim kuruluna girmek isteyen 14 kişi; Yalçın Erdemir, İlker Öden, Aydın Güney, Celal Şahin, İsmail Gerdan, Adnan Tanrıverdi, Sebahattin Ersin, Aydın Özden, İlhami Öztürk, Remziye Kepenek, Bekir Özşen, Şevki Şahin, İbrahim İlhami İpekçi ve Murat Yıldırım oy birliği ile seçildi.

Yönetim kurulunun seçiminin ardından başkanlık seçimine geçildi. Başkanlık için Abdullah Lüleci ve Salih Gürel aday olduklarını açıkladılar. Yapılan seçimin sonunda Salih Güler 42 oy alırken, Abdullah Lüleci 32 oyda kaldı, bir oy da geçersiz sayıldı.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan seçimi kazanan Salih Güler'i tebrik ederek başarılar diledi.

Düzenlenen programa Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ile çok sayıda sivil toplum örgütü başkanları katıldı. - TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Özdilek Özcan Niksar Tokat Yerel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı?
En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title