Haberler

Kemik iliği nakli olan minik Meryem'e duygulandıran sürpriz

Güncelleme:

- Kemik iliği nakli olan minik Meryem'e duygulandıran sürpriz Hem pasta kesildi hem de kendi saçından peruk yapıldı Samsun'da doktor ve vatandaşlar kemik iliği nakli olan ve uzun süre hastanede izole altında olması gereken lösemi hastası minik Meryem'in uzaktan doğum gününü kutlayarak...

- Kemik iliği nakli olan minik Meryem'e duygulandıran sürpriz

Hem pasta kesildi hem de kendi saçından peruk yapıldı

SAMSUN - Samsun'da doktor ve vatandaşlar kemik iliği nakli olan ve uzun süre hastanede izole altında olması gereken lösemi hastası minik Meryem'in uzaktan doğum gününü kutlayarak kendi saçlarından oluşan peruk yaptı.

Azerbaycan uyruklu 11 yaşındaki Meryem İsmayılova, lösemi hastalığı ile mücadele veriyor. Hastalıkla mücadele sürecinde kemoterapi gören Meryem'in saçları dökülmeden önce kesildi. Kuaför Hüseyin Alkan minik Meryem'in saçlarını alarak bir peruk yaptı. Akabinde kemik iliği nakli olan Meryem hastanede tedavi gördüğü sırada doktorlar ve sevenleri ona uzaktan bir sürpriz yaptı. Enfeksiyon kapma riski olduğundan dolayı yanına kimsenin giremediği Meryem'e 11. yaş gününde hastane dışından pasta kesildi. Bu anları hastane penceresinden izleyen Meryem ve annesi duygulu anlar yaşadı. Kendi saçlarından yapılan peruk ise hastaneden taburcu olduğu gün Meryem'e hediye edilecek.

"Ona şuanda moral vermeye çalıştık"

Kuaför Hüseyin Alkan, "Meryem'in saçlarını kesmiştik. Şu anda tedavisi var. Kendisi hastaneden çıkamıyor. Biz de onun kendi saçlarından bir peruk yaptık. Hastaneden çıktığı zaman bu peruğu takıyor olacağız. Ona şuanda moral vermeye çalıştık. İnşallah vermişizdir. Onun buna ihtiyacı vardı. Kendi saçı şuanda bizde peruk halindedir. Çıktığı zaman ona hediyesini veriyor olacağız" dedi.

Göğüs Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Şevket Özkaya ise "Bugün buraya lösemili kızımız Meryem'in 11. yaş gününü kutlamak için geldik. Kendisi lösemi nedeniyle hastanemizde tedavi alıyor. Meryem geçen hafta kemik iliği nakli olduğu için maalesef kapalı bir odada kalması gerekiyor. Bugün hem Meryem'in doğum günü olduğu için hem de çocuk kanserlerin farkındalık haftasını da pasta keserek kutlayalım istedik. Maalesef çocuklarımızın büyük bir kısmı bu amansız hastalığın pençesinde ve sevdiklerinden uzakta ayrı bir odada kalmak zorunda kalıyorlar. Meryem kemoterapi öncesi saçlarını kestirmişti. Biz de kendi saçlarından orijinal peruğunu yaptık ve onu da iyileştiği zaman Meryem'e vereceğiz" diye konuştu.

Meryem'in annesi Kemale İsmayılova da kızının doğum gününde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Samsun Lösemi Yerel Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title