Haberler

Erzincan Valisi Kadir Gecesi için Mesaj Yayınladı

Güncelleme:

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, 'Kadir Gecesi, Erzincan'ımıza, yüce milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve güzellikler getirsin' dedi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "Kadir Gecesi, Erzincan'ımıza, yüce milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve güzellikler getirsin" dedi.

Vali Aydoğdu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Zamanın ruhu, içinden geçtiğimiz olayların ehemmiyetiyle birlikte anlam bulur ve değer kazanır. Mübarek Ramazan ayının huzur dolu atmosferinde, ilahi lütufların sağanak sağanak yağdığı zaman dilimlerinden biri olan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın huzuru içerisindeyiz.

5 Nisan Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece, Kadir gecesini idrak edeceğiz. Kadir gecesi, Cenabı Hakk'ın "Oku!" emriyle başlayan ilahi fermanının insanlıkla buluştuğu vuslat gecesidir. Cehaletin karanlığıyla daralan gönüllerin İslam'ın nuruyla aydınlandığı rahmet gecesidir. Mağfiret kapılarının ardına kadar açılıp günahların affedildiği arınma gecesidir.

Yüce Rabbimiz, Kadir suresinde, bir ömre bedel bu mübarek gecenin kıymetini bizlere şöyle haber vermektedir: "Biz Kur'an'ı, Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir."

Bu mübarek gecede, Kur'an-ı Kerim'in benzersiz mesajlarını derinlemesine anlamak, onları hayatımıza yansıtmak, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'i örnek almak, bu iki muazzam kaynağın bizlere gösterdiği fazilet yoluyla yaşamak ve her türlü kötülükten uzak durmak için mukaddes bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu geceden, onun feyz ve bereketinden tam anlamıyla yararlanmak, kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Akıl ve vicdanın rehberliğinde, kendimize dönüp nefis muhasebesi yapmalı, davranışlarımızı gözden geçirip bu gecede yaptığımız ibadet ve hayırlı işleri hayatımızın her anına yayma azmi göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, rabbimizin af ve mağfiretinin sağanak sağanak yağdığı, duaların ve niyazların kabul olduğu bu mübarek gecenin, Erzincan'ımızın manevi atmosferini, halkımızın kalbini ve ruhunu aydınlatmasını dilerim. Kadir Gecesi'nin Erzincan'ımıza, yüce milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ederken, Filistin'deki kardeşlerimizin de üzerine esenlik ve huzur yağmasını, zorluklarının hafiflemesini, dualarının kabul olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum." - ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hamza Aydoğdu Kadir Gecesi Erzincan Yerel Yaşam Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title