Çeşme Edebiyat Kokacak - Haberler
Haberi Paylaş

Çeşme Edebiyat Kokacak

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Çeşme Edebiyat Kokacak

Turizm cenneti Çeşme, 16 gün sürecek Kitap ve Kültür Günleri'nde birbirinden ünlü edebiyatçıları ağırlayacak.

Turizm cenneti Çeşme, 16 gün sürecek Kitap ve Kültür Günleri'nde birbirinden ünlü edebiyatçıları ağırlayacak.

FESTİVALDE YOK YOK

Deniz, kum ve güneşin başkenti Çeşme, bugünlerde edebiyatın da merkezi olmaya hazırlanıyor. Çeşme Belediyesi'nin düzenlediği ve ilçenin gelenekselleşen etkinliklerinden bir tanesi olan Çeşme Kitap ve Kültür Günleri, bu yıl da birbirinden ünlü edebiyatçıları konuk edecek, okurlarıyla buluşturacak. Şiir gecesi, söyleşi, imza günü ve okuma atölyelerinin yer alacağı festival 28 Haziran günü 17.00'de Tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde yapılacak gala ile başlayacak. 16 gün sürecek etkinlikler kapsamında, Misafir Odası Solistleri de konser verecek. Festival 14 Ağustos'a kadar devam edecek.

İLK SÖYLEŞİ GEZİ PARKI ÜZERİNE

Etkinliğin ilk konuğu "Gezi Parkı Olayları Üzerine" adlı söyleşisi ile Emre Kongar olurken; festival kapsamında Alev Çoşkun, Arzu Sandal, Ayşe Kulin, Bedri Baykam, Emin Özdemir, Enver Atasever, İsmail Gezgin, Mehmet Büyükçelik, Veysel Çolak, Savaş Ünlü ve Yaşar Aksoy sevenleriyle bir araya gelecek. Tüm etkinliklerin Aya Haralambos Kilisesi'nin muhteşem ortamında gerçekleştirileceğini bilgisini veren Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, korsan satışlara darbe vurmak adına festival kapsamında birçok kitabın da indirimli olarak satılacağını söyledi, "Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu festivalimize edebiyat tutkunlarını bekliyoruz" dedi. - İZMİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gezi Parkı Çeşme Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title