Veli Küçük Hastaneye Kaldırıldı

Veli Küçük Hastaneye Kaldırıldı

İstanbul Ümraniye'de Bir Gecekonduda Ele Geçirilen Patlayıcılara İlişkin Yürütülen Soruşturma Kapsamında Kocaeli 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde Tutuklu Bulunan Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İdrar Yollarındaki Sancı Nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesine Kaldırıldı.

Veli Küçük Hastaneye Kaldırıldı

İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Kocaeli 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, idrar yollarındaki sancı nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Küçük, idrar yollarında birkaç günden beri devam eden sancının artması üzerine cezaevi revirine kaldırıldı. Küçük, burada yapılan müdahalenin ardından Kocaeli Devlet Hastanesine sevk edildi.

Hastane Başhekimi Şenol Ergüney, Küçük'ü üroloji uzmanının muayene ettiğini, röntgenlerinin çekildiğini belirtti.

Küçük'ün idrar yollarında küçük bir taş ve iltihap olduğundan şüphelenildiğini, şimdilik ameliyatlık bir durumunun söz konusu olmadığını ifade eden Ergüney, "Üroloji uzmanı arkadaşımız ilaç tedavisine başladı. Taşı ilaçla düşürmeye çalışacağız" dedi.

Küçük'ün, muayenenin ardından hastanenin mahkum koğuşuna götürüldüğü öğrenildi.

Veli Küçük, 11 Nisanda da idrar yollarından rahatsızlandığı için cezaevinin revirine kaldırılmış, doktorların tavsiyesine rağmen hastaneye sevk edilmeyi reddetmişti.