Türkiye'ye "'en İyi Hastane ve En İyi Hastane Yöneticisi" Ödülleri - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'ye "'en İyi Hastane ve En İyi Hastane Yöneticisi" Ödülleri

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Türkiye'ye

En İyi Hastane ve En İyi Hastane Yöneticisi Ödülü dallarında Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak'a Europe Business Assembly tarafından iki ödül birden verildi.

En İyi Hastane ve En İyi Hastane Yöneticisi Ödülü dallarında Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak'a Europe Business Assembly tarafından iki ödül birden verildi.

Academic Hospital, merkezi İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan Avrupa'da ekonomik, sosyal ve insani işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren Europe Business Assembly (EBA) tarafından, 2016'nın "En Yenilikçi Üniversite' ödülüne layık görüldü. Her yıl Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde Avrupa İş Meclisi (Europe Business Assembly) tarafından düzenlenen kalite ve mükemmeliyet ödülleri bu yıl Londra'daki işverenler Birliği'nde (The Institute of Directors) düzenlendi.

Dünya'nın farklı ülkelerinden çok sayıda yönetici ve bilim insanlarının davet edildiği törende, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak'a ödülü törenle verildi.

"Sağlık turizminde 2023 beklentisi 20 milyar dolar"

Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "2016'nın En İyi Hastane ve Hastane Yöneticisi ödüllerini almış bulunuyoruz. Tabi bu ödüller benim şahsıma ve yakın çalışma arkadaşlarım adına…Bu çalışmayı Prof. Dr. Çağlar Batman ve Dr. Salim Karavelioğlu ile beraber yürüttük. Hepimiz adına son derece gurur verici. Ülkemiz adına da son derece gurur verici olduğunu düşünüyorum. Bu aslında son 15 yıldır sağlıkta yapılan devrimin bir parçası. Bugün buraya gelmemizi de buna borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye'de son 15 yıl da sağlıkta inanılmaz şeyler yapıldı. Birinci basamak ve ikinci basamak sağlık hizmetlerinin ücretsiz olması, sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında toplanması; Türkiye'de belli standardlarda çoğu Avrupa ülkesini geçtik. Hatta Amerika'nın bazı eyaletlerinden daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bu yapılan çalışmaların biz bugün semeresini aldık buraya gelerek. Çünkü Türkiye'de doktor kalitesi gerçekten çok iyi. Öğrencilerimiz çok iyi eğitim alıyorlar. Doktorlarımız çok hünerli, becerikli ve bilgili. Bunun yanında son yıllarda otelcilik hizmetlerinin de çok iyi olmasıyla birlikte hastanelerimiz artık 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Tüm bunlar birleşince tabi bize de ödül almak düşüyor"dedi. Sağlık turizmi de inanılmaz bir şekilde artığını ve 2023 beklentisinin 20 milyar Dolar olduğun söyleyen Kavak, yaşanan son terör olaylarının bu beklentileri biraz sekteye uğrattığını ancak önümüzdeki yıllarda sağlık turizminde de çok daha iyi adımlar atılabileceğini kaydetti.

"Çok sıradışı bir yerdeyiz"

Prof. Dr. Çağlar Batman ise, "Bu aslında çok anlamlı bir ödül. Sayın Neşe Hocam'ın belirttiği gibi. Sağlıkta hakikaten çok çok ileri gittik. Kişisel olarakta çok öne çıkan meslektaşlarımız var. Biz tabi

hastane olarak belli bir yerden Academic Hospital'ı alarak, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde geldiğimiz nokta Sayın Prof.Dr. Neşe Kavak'ın katkılarıyla inanılmaz bir yer. Biz burada olabilmeyi beklemiyorduk doğrusunu isterseniz. Bizim için gerçekten çok inanılmaz. Çok sıra dışı bir yerdeyiz. Bu ödüle de layık olmaya çalışmamız gerekiyor. Bundan sonra da sayın hocamın katkılarıyla daha farklı daha doğru, daha iyi ödüller alabileceğimizi düşünüyorum. Ekip çalışması başarıyı getirir, fakat takım ruhu şampiyonluğu" diye ifade etti.

"Yeni bir hedef bekliyoruz"

Dr. Salim Karavelioğlu da, "Bu başarılar takım çalışması ama her takımın her ordunun her kurumun bir lideri vardır. Sayın hocamız da bizler için çok iyi bir lider. Bu hedef bitti. Şimdi kendisinden yeni bir hedef koymasını ve o doğrultuda çalışmayı umuyoruz inşallah. EBA ödülleri Avrupa'da 25 yıldır düzenli olarak başarılı devlet adamları, politikacılar, iş ve bilim insanları ile üniversitelere veriliyor. - Londra

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title