Türkiye'nin Dört Bir Yanında Aşure Dağıtıldı

Türkiye'nin Dört Bir Yanında Aşure Dağıtıldı

Bültenler - Haberler | Güncel
Türkiye'nin Dört Bir Yanında Aşure Dağıtıldı

Beşir Derneği, Muharrem Ayı vesilesiyle yüz binlerce kişiye aşure ikramında bulunarak gönül köprüleri kurdu.

Dernek, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği faaliyetleriyle hem vatandaşları sevindirdi hem de kültürel mirasa sahip çıktı

Vakıf medeniyetinin aşevi ve sadaka taşı gibi uygulamalarını günümüze uyarladığı çalışmalarıyla geleneksel yardımlaşma ahlakını ve ruhunu yaşatmaya gayret eden Beşir Derneği, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği aşure dağıtım organizasyonuyla geleneksel yardımlaşma kültürümüzü canlı tutmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Türkiye'nin 81 ilinde bulunan 250'ye yakın temsilciliği ve binlerce gönüllüsüyle Muharrem ayı boyunca çalışmalarına devam eden Beşir Derneği, ülke genelinde yüz binlerce vatandaşa aşure ikramında bulundu. Yurt genelinde gerçekleştirilen aşure dağıtım organizasyonlarıyla birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşımın önemine dikkat çekildi.

16 Ekim Dünya Gıda Günü

Her 9 kişiden birinin yetersiz beslendiği dünyamızda, açlıktan ölenlerle obeziteyle mücadele edenler bir arada yaşıyor. Aşırı tüketim, israf, güvenilir ve sağlıklı gıda üretimi, yoksulluk ve açlık konularda aktif bilgilendirme ve yardım çalışmaları da yürüten dernek 16 Ekim Dünya Gıda Günü vesilesiyle, dünya genelinde gıda, temiz içme suyu ve barınma yardımı bekleyen milyonlarca insana dikkat çekti.

Bugün dünyanın birçok mazlum coğrafyasında yemek dağıtımı, kışlık yardım, eğitim yardımları, barınma, temiz su kuyusu açma gibi çalışmalar yürüten Beşir Derneği, insanlığın umudu ve hayırlara vesile olma isteğini yineliyor ve bu konuda duyarlı herkesi yardıma davet ediyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title