Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka, Panküp Ted Kayseri Koleji'ni 78-53 Mağlup Etti.

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka, Panküp TED Kayseri Koleji'ni 78-53 mağlup etti.

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya, müsabaka sonrası yaptığı açıklamada, "İlk yarıda 19 sayıdan geri gelip kaybettiğimiz bir maç vardı. Bu maçtan sonra bir süre konuşulduk. Tüm oyuncularımızın ve antrenörümüzün kötü olduğu konuşuldu. Biz oradaki maçı aynı bu şekilde kazanabilirdik. Bizim takımımız iyi mücadele ediyor. İlk maçta yaşadığımız sendromu yaşamamak için ayrı bir özenle hazırlandık. Oyuncularımız gerçekten çok iyi oynadılar. Ben her zaman söylüyorum. Biz iyi

mücadele eden bir takımız. Yeter ki taraftarlarımız bizi desteklesin. Taraftarlarımız arkamızda olduğu zaman yenemeyeceğimiz takım yok" ifadelerini kullandı.

Panküp TED Kayseri Koleji Antrenörü Ayhan Avcı ise, böyle bir sonucu beklemediklerini belirterek, "Böyle farklı bir mağlubiyeti beklemiyorduk. Bizim oyuncu kalitemiz, kadromuz bu tür üst düzey takımlara yetmiyor. İlk maçta aldığımız galibiyetten sonra bizi insanlar çok ayrı yerlere koydular. Şampiyonluk adayı bile gösterdiler. Bu işler tabii o kadar kolay olmuyor. Uzun süre formda kalmak çok zor. Biz iyi bir basketbol oynamadık, onun arkasına saklanacak değiliz. Şut yüzdemiz düşük. İyi müdafaa

yapamıyoruz. Ne olduğu konusunda gerekeni yapacağımızı düşünüyorum. İlk 3 hedefimiz vardı. Oraya girseydik, iyi olacaktı. Şu anda bu hedefimiz çok zorlaştı. Daha önümüzde play-off dönemi var. İnsanların hedefleri bitmez. Bazı oyuncu değişiklikleri düşünüyoruz. Kadroda revizyon yapabiliriz. Beşiktaş da maçın genelinde iyi oynamadı, ama akıllı oynadılar. Onları tebrik ediyorum" diye konuştu.

Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Nazlı Güler de, haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Maça çok iyi başladık. Güzel bir galibiyet oldu. Haklı bir galibiyet aldık. Kayseri'deki ilk maçı 1 sayıyla kaybetmiştik. Play-off için avantaj elde ettik diye düşünüyorum. Bundan sonraki maçlarımızı da kaybetmezsek ligi ikinci bitirebiliriz. Hedefimiz şu anda ligi ikinci bitirmek" dedi.

(İY-İY-OK-S)