Teröristlerden Temizlenen Cinderes'te YPG'nin Nişancısının Havaya Uçurulma Anı Kamerada

Teröristlerden Temizlenen Cinderes'te YPG'nin Nişancısının Havaya Uçurulma Anı Kamerada

Zeytin Dalı Harekatı'nın 48. gününde teröristlerden temizlenen Cinderes'te sıcak çatışma yaşanıyor. YPG'nin keskin nişancısının roketatar ile etkisiz hale getirildiği anlar kameraya yansıdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Cinderes belde merkezini ele geçirirken, teröristlerle yer yer çatışmalar sürüyor. Kurtarılan mahallelerde TSK ve ÖSO, arama tarama faaliyetlerinde bulunuyor.

KAÇAN TERÖRİSTLER SİHA İLE HEDEF ALINDI

TSK ve ÖSO'nun dün belde merkezine hakim Cinderes Tepesi'ni almasının ardından hava harekatı hız kazanmıştı. Kaçmaya çalışan teröristler TSK'ya ait silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) hedef alındı.

KESKİN NİŞANCI ROKETATARLA VURULDU

Öte yandan Cinderes'teki operasyondan gelen bir görüntüde dikkat çekti. ÖSO tarafından paylaşılan bir görüntü de, YPG'nin keskin nişancısı roketatar ile böyle etkisiz hale getirildi.

Teröristlerle çatışmalar yer yer devam ederken, kurtarılan mahalle ve sokaklarda arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

BELDE SAKİNLERİNİ GÖÇ ETTİRDİLER

AA, önceki gün Cinderes belde merkezini havadan görüntülemişti. Belde merkezinin büyük ölçüde boşaltılmış olduğu dikkati çekmişti. PYD/PKK'nın belde sakinlerini canlı kalkan olarak kullanmak için Afrin merkeze göç ettirdiğini öğrenilmişti.

157 BÖLGE KONTROL ALTINA ALINDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 122'si köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı.

Kaynak: AA