TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz

TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz

23.09.2020 13:27 | Son Güncelleme: 23.09.2020 14:06

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in Ersin Düzen'in TRT'den 400 bin TL maaş aldığına dair belge yayınlamasının ardından kurumdan konuya ilişkin açıklama geldi. TRT'den yapılan açıklamada Ersin Düzen'e bu sezon yüzde 10'luk artışla 27.500 TL maaş ödendiği ve bunun haricinde herhangi bir ücret almadığı belirtildi.

Aylık 400 bin lira aldığı iddia edilen spor spikeri Ersin Düzen ile ilgili TRT'den resmi açıklama geldi. Kurumdan yapılan resmi açıklamada Ersin Düzen'e yeni yayın döneminde yapılan %10 artışla aylık 27.500 TL ödendiği bilgisi verildi. Duyuruda 10 yıldır Stadyum programının moderatörlüğünü yapan Düzen'e bu ücret dışında başka bir ödeme yapılmadığı aktarıldı.

TRT'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'le aylık 27.500 TL ödüyoruz

İDDİAYI İLK OLARAK FATİH ALTAYLI ORTAYA ATMIŞTI

Pazartesi gecesi Bloomberg ekranlarında yayınlanan programda konuşan Fatih Altaylı, "Günahını almayayım ama böyle böyle deniyor: Ersin Düzen, ayda 400 bin TL TRT'den, 100 bin TL de TFF'den alıyor. Rıdvan Dilmen'in söylediklerinin %95'i doğrudur. %5'ini de ben bilmiyorumdur. Rıdvan Dilmen'in bastığı yerden ses geldi. Rıdvan Dilmen, arı kovanına çomak soktu. Söylediklerinin altına imza atarım" ifadelerini kullanmıştı.

CHP MİLLETVEKİLİ BELGE YAYINLADI

Olayın yankıları sürerken CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, sosyal medya hesabından Ersin Düzen'in aldığı maaşla ilgili bir belge yayınlamıştı.

İşte CHP'li Sertel'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar;

"Ersin Düzen'in Şirketi'nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı. Hüseyin Ersin Düzen'in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı.

Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT'den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor. TRT'nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu İle paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor (!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak.

Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanındaki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30'şar bin, kimine göre 15'er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek. Zamanında milletvekili iken, özel iş yapması yasak olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan'ın özel İzni ile TRT'de spor yorumu yapan FETÖ kaçağı Hakan Şükür'e 1 milyon lira civarında ücret tahsis edilmişti. Düzen'in yorumcuları ona göre daha az ücret alıyor. Şimdilik bu kadar."

TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'e aylık 27.500 TL ödüyoruz - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 16:54:39. #1.15#
title