TOGG'un paylaşımı heyecanlandırdı! Yerli otomobil fabrikası hızla yükseliyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

TOGG'un paylaşımı heyecanlandırdı! Yerli otomobil fabrikası hızla yükseliyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun sosyal medya hesabından Gemlik tesisinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini gösteren bir paylaşım geldi. Heyecan uyandıran paylaşım "Bizi izlemeye devam edin" notuyla yayınlandı.

Türkiye'nin yerli otomobil ( Togg )'un sosyal medya hesabından heyecanlandırıcı paylaşım geldi. "Bizi izlemeye devam edin" notuyla yapılan paylaşımda,çalışmaların tüm hızla devam ettiği belirtildi.

Üretim sürecinde, çalışmalar planlar doğrultusunda sürüyor. Yapım aşamasında büyük ölçüde ilerleme devam ederken boya tesisi, gövde tesisi, montaj tesisi, enerji tesisi, artıma tesisi, su işleme tesisi ve giriş binası ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. Görüntülerde fabrikanın giderek yükseldiği görüldü.

TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım: Bizi izlemeye devam edin

Yerli otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretim bandından inmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında bir açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,"Biliyorsunuz fabrikamızın inşaatı başlamıştı. İnşaat son hızda devam ediyor. 2022 yılının sonunda arabalarımızın banttan indirileceğini biz zaten ilan etmiştik. Şu anda o takvimde bir değişiklik gözükmüyor. İnşallah bir aksilik olmazsa 2022 yılının sonunda Türkiye'nin Otomobili'ni seri üretim bandından indiğini görmüş olacağız." ifadelerini kullandı.

TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım: Bizi izlemeye devam edin

"Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak?" sorusuna da yanıt veren Bakan Varank, "Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak" dedi.

TOGG'un paylaşımı heyecanlandırdı! Yerli otomobil fabrikası hızla yükseliyor
İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
Yorumlar (8)
ŞABAN ALİ OCAKCI :TOTOTA VEYA HYUNDAİ ÜLKEMİZDE ADAPAZARINDA TÜRK İŞÇİSİ VE MÜHENDİSLERİN KATKISIYLA ÜRETİLMEKTEDİR,ACABA BİR JAPONA VEYA KORELİYE SORSALAR BU OTOMABİLLER KİMİN DİYE BİZİM DEĞİL DERLERMİYDİ?
ŞABAN ALİ OCAKCI :BİR KEREDE ÜLKE İÇİN YAPILAN GÜZEL ŞEYLERE AMA DEMEDEN KULP TAKMADAN ALKIŞLASANIZ OLMAZMI ACABA
Hakan Ege:Umarım halk için hayırlı olur da,pencereden ufka bakıyorum hava gökgürültülü çok karanlık,umarım Ülkedeki gerçek halk kitlesine (tabi imkansız) ulaşır.
500
title