TMMOB Van Platformu'dan Yeraltı Çarşısının Şatışına Tepki

TMMOB Van Platformu'dan Yeraltı Çarşısının Şatışına Tepki

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Van İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri M. Cengiz Boz, Beşyol Mevkiinde Bulunan Yeraltı Çarşısı Satışının İleride Telafisi İmkansız Sonuçlar Doğuracağını Söyledi.

TMMOB Van Platformu'dan Yeraltı Çarşısının Şatışına Tepki

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Van İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri M. Cengiz Boz, Beşyol mevkiinde bulunan yeraltı çarşısı satışının ileride telafisi imkansız sonuçlar doğuracağını söyledi.


Yer altı çarşısının satışına tepki gösteren TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu, Yüzüncü Yıl İş Merkezi'nde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri M. Cengiz Boz tarafından yapılan yapıldı. M. Cengiz Boz, imar planında üstü yol olan bir alanda yapılan herhangi bir tesis tapusunun çıkartılması ve satışının yapılmasının mümkün olmadığını söyledi. Yeraltı çarşısının kentin merkezi noktası durumunda olduğunu ifade eden Boz, "Doğal olarak da bu bölge her dönem belediye yönetiminin dikkatini üzerine çekmiştir. İdarecilikleriyle ekonomik sorunlarını çözmeyen belediye yönetimleri, ne yazık ki her dönem tek kurtuluş yolu olarak burayı görmektedir. Kentimizin her bölgesine geçiş yolu olan Beşyol mevkiinde gelecekte yapılabilecek büyük kentsel projelerin önünü tıkayabileceği bu tür düşüncelerin kentlilerimizin kafasını karıştırmaktan başka sonuç doğurmayacağının bilinmesini kamuoyuna duyuruyoruz" dedi.


(ŞAK-AKK-Y)


25.05.2007 20:47 TSİ

Kaynak: İHA