Tiflis'te Sıkıyönetim

Tiflis'te Sıkıyönetim

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin Muhalefetin Gösterileri Nedeniyle Başkent Tiflis'te Sıkıyönetim İlan Etiği Bildirildi.

Tiflis'te Sıkıyönetim

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin muhalefetin gösterileri nedeniyle başkent Tiflis'te sıkıyönetim ilan etiği bildirildi.

Başbakan Zurab Noğaydili, yaptığı açıklamada, Saakaşvili'nin Tiflis'te bugünkü olaylar nedeniyle 1,5 saat önce sıkıyönetim ilan ettiğini belirterek, Parlamentonun, Cumhurbaşkanı'nın aldığı bu kararı 48 saat içinde görüşeceğini söyledi.

Noğaydili, bu süre içinde medyanın da denetim altında tutulacağını belirterek, gösteri yapılmasının ve toplantı düzenlenmesinin yasaklandığını bildirdi.

Bu arada, içişleri bakanlığına bağlı özel bilikler tarafından muhalif yayınları nedeniyle yayını durdurulan İmedi televizyonu çalışanlarının halen binada tutuldukları, programa katılmak için kuruluş binasında bulunan bazı muhalefet liderlerinin de gözetim altında oldukları bildirildi.

Televizyon binası önünde toplanan kalabalık ise muhalefet liderlerinin katılacağı bir programın engellenmesi amacıyla binaya baskın yapıldığını iddia ediyor.