Bir kere de hayırlı haberle gelin! İstanbul'da taksiciler yüzde 100'e varan zam istedi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Bir kere de hayırlı haberle gelin! İstanbul'da taksiciler yüzde 100'e varan zam istedi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ve özel halk otobüsleri taşıma ücretlerine kilometre başı yüzde 60, taksimetre açılış ve bindi ücretlerine ise yüzde 100 zam yapılmasını talep etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı dün 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisinde yapıldı. Toplantıda İBB'nin 5 bin yeni taksi teklifi 11. kez reddedildi.

UKOME toplantısında konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, ek gündem maddesi olarak zam talebinde bulundu. Aksu, " Taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ve özel halk otobüsleri taşıma ücretlerine kilometre başı yüzde 60, taksimetre açılış ve bindi ücretlerine ise yüzde 100 zam yapılmasını ayrıca trafik yoğunluğuna göre duyarlı dinamik taksimetreye geçilmesini, ticari taksilerde ve bütün ticari araçlarda kullanılan araçların kullanım yaşının 6 yaştan, 8 yaşa, taksi dolmuşlarda kullanımının, 10 yaştan 12 yaşa çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.

Bir siz eksiktiniz! İstanbul'da taksiciler yüzde 100'lük varan zam istedi

Eyüp Aksu, "Aynı zamanda ticari araçlarda İBB çalışma ruhsatı süresini dolduran, esnafımızın araç ruhsat sürelerinin 1 yıl uzatılmasını, takside kullanılan araçlarda segment dayatmasının kaldırılarak rekabete açılmasını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından taksilerde kullanılan araçlarda yüzde 51 yerli ve millilik şartının aranmadığı İstanbul'da kullanılan araçlarda zorunlu olan yüzde 51 yerli ve millilik şartının kaldırılmasını, ticari araçlarda Ulaştırma Bakanlığımızın oluru ile uzatılan şoför çalışma yaş sınırının 69 yaş olarak güncellenmesini, takside kullanılan araçlarda ilk alım yaşının yıl sonuna kadar 0-2 yaş sınırlanmasının süresiz devam etmesini Türkiye Şoförler Otomobilciler Federasyonu olarak ek gündem maddesi olarak sunuyoruz" diye konuştu.

Bir siz eksiktiniz! İstanbul'da taksiciler yüzde 100'lük varan zam istedi

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ise bu maddelerin ikinci bir UKOME gündemi olduğunu ve bu taleplerin bir sonraki UKOME toplantısına kadar incelenip, sonrasında gündeme alınması gerektiğini söyledi.

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul, Taksi, Eyüp, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (2)
özgün özen :şu ülkede taksi ve dolmuşçuların kazanamıyoruz demesi kadar ucuz bi muhabbet yok bizde yaptık zamanında en az günlük bin lira kazanıyor hele dolmuşlar gözümüz yok ama yetmiyor ama dedinizmi pes artık yaa bence indirim bile yapılmalı .. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
bayram doğan:bir kerede şu boğazınız doysun be kardeşim.. zenginlerin işini görmekten başka ne işe yararsınız!!! Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title