Haberler

Tarifeli uçak krizi büyüyor! THY ile federasyon birbirine düştü

Güncelleme:

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği, Voleybol Milli Takım oyuncularının ekonomi sınıfında seyahat etmesi hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, uçuş planlamasının yıllık olarak yapıldığı ve biletleme süreçlerinin sorumluluğunun ilgili federasyonlara ait olduğu belirtildi. Türkiye Voleybol Federasyonu ise, THY'nin açıklamasını yalanladı ve Business Class bilet alamadıklarını, kabin yükseltme taleplerine ise THY'nin sınırlı sayıda müsaade ettiğini belirtti.

Pahalı sponsorluk harcamaları ve lüks araçlı çalışanlarıyla gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY), Filenin Sultanları'nı ABD'ye tarifeli uçakla ekonomi sınıfında gönderdi. Başta takım kaptanı Eda Erdem, Zehra Güneş ve Ebrar Karakurt olmak üzere milli voleybolcuların birçoğu 13 saatlik uçuş öncesinde sosyal medya paylaşımlarıyla THY'ye tepki gösterdi.

THY TOPU FEDERASYONA ATTI

Konuyla ilgili açıklama yapan, Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır." ifadelerini kullandı.

FEDERASYON THY'Yİ YALANLADI

Türk Hava Yolları (THY), A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularının tepki çeken yolculuğunda topu Türkiye Voleybol Federasyonu'na (TVF) atınca yanıt gecikmedi.

TVF'den yapılan açıklamada, "Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir. Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir. THY, talebimize istinaden TVF'nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır. THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir. Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, uçuş listemiz de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir" ifadeleri yer aldı.

Tarifeli uçak krizi giderek büyüyor! THY topu federasyona attı, federasyondan jet hızında yanıt geldi

Kaynak: Haberler.com / Spor

Türkiye Voleybol Federasyonu Türkiye Voleybol Federasyonu Filenin Sultanları Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları Milli Takım Ekonomi Spor Haberler

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Diyarbakır ve Mardin'de 15 kişinin can verdiği yangında elektrik direği iddiası

Diyarbakır ve Mardin'de 15 kişinin can verdiği yangında elektrik direği iddiası

Maç sonunda görmezden gelmişti! Cristiano Ronaldo'dan çok konuşulacak Arda Güler sözleri

Maç sonunda görmezden gelmişti! Cristiano Ronaldo'dan çok konuşulacak Arda Güler sözleri

Basın toplantısında duygusal anlar! Hakan Çalhanoğlu, gözyaşlarını zor tuttu

Basın toplantısında duygusal anlar! Hakan Çalhanoğlu, gözyaşlarını zor tuttu

500

Yorumlar (14)

Sinan Bulduk:

Yaptığınız spor bile sayılmaz , uçak biletine yazık..

50
102
yanıtYanıtla
Emrah Laloglu:

ne diyorsun lan sen ???? be konuştuğunuz farkında mısın onlar Türkiye nün gururu haddini bil

yanıt43
yanıt45
sinan çayırcı:

Çok doğru kardeşim .

yanıt11
yanıt10
Sinan Bulduk:

LGbt temsilcisi senin gururun olsun , biz almayalım..

yanıt18
yanıt21
Mehmet Yaşar Çiçek:

ne güzel işte, biraz kalburüstü yaşamamayı öğrenin, nihayetinde sponsor olmuş bi şekilde bedava uçuyorlar hosteslere istedigi yiyecek icecekleri de söylüyorlar hemde şirketten, daha nasıl olması gerekiyor ki.. kazasız belasız varalım diye dua edin ve yetinin.....

58
41
yanıtYanıtla
Mete Bayrak:

ah canlarım bir yerinizmi eksildi ekonomide uçunca bu neyin egosu Ebrar abi

41
25
yanıtYanıtla
Gjerj Kastoroiti:

bu kizlar Ebrar abinin yanında nasıl üstünü degistiyorlar

yanıt5
yanıt11
Gjerj Kastoroiti:

Ebrar abi propaganda yapma artık yürüyerek gittiler dünyayı kurtardılar sanki

33
21
yanıtYanıtla
Yargı Dağıtır:

Voleybolda zirve yaptığımız oyuncularının milyon eurolar kazandığı bir dönemde economy ile uçurman uygun olmaz.

16
28
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Bunu TVF önceden ayarlayacaktı. Türkiye Voleybol Federasyonu özel uçak ayarlamalıydı... Acun dan istese Ali Koç tan isteseydi. THY zaten bütün Milli sporculara sadece Voleybolculara değil hepsine ücretsiz uçuşlar falan hediye ediyor. maddi yardım da bulunuyor.

yanıt18
yanıt3
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title