Haberler

Süper Lig ekibi, Dursun Özbek'e isyan etti: Mehmet Büyükekşi'yi sahiplenme

Güncelleme:

Trendyol Süper Lig ekiplerinden İstanbulspor, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in TFF seçimleri ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi hakkındaki tutumunu eleştiren bir açıklama yaptı. Özbek'e çağrıda bulunan sarı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, "Bizlere verdiğin imza sözünü tutmanı bekliyor ve artık sana verdiği sözlerin dahi arkasında durmayan ve zavallı bahanelere sığınan TFF Başkanını hiçbir ortamda sahiplenmeni istemiyoruz Dursun Abi" ifadelerine yer verildi.

Trendyol Süper Lig ekiplerinden İstanbulspor, sosyal medya hesabından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek için çarpıcı bir açıklama yayınlandı.

İstanbulspor'un açıklaması şu şekilde;

"HATIRLA DURSUN ABİ!"

16.04.2024 tarihli Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısındaki ifadelerini hatırlıyor musun Dursun Abi?

Bize olan ifadelerini hatırlamıyorsan da; en azından TFF Yönetimine ilişkin, birebir görüşmelerin öncesindeki açıklamalarını unutmamışsındır Abi.

Mevcut TFF Yönetimine "gelmiş geçmiş en kötü federasyon" dediğin günler de üzerinden çok geçmiş değil Abi.

Süper Lig ekibi, Dursun Özbek'e isyan etti: Mehmet Büyükekşi'yi sahiplenme

"BUNLARI HATIRLATMAK İSTERİZ"

Ama halen bir büyüğümüz olduğun, "Abi" dediğimiz ve temsil ettiğin Türkiye'nin en büyük kulüplerinden Galatasaray Camiasına duyduğumuz saygıdan ötürü aşağıdaki hususları yeniden hatırlatmak isteriz Dursun Abi.

16.04.2024 tarihli toplantıda "mevcut TFF Yönetimi'nin kesinlikle değişmesi gerektiğini ve bunun en geç Haziran ayı başında yapılacak genel kurul ile yapılmasının zaruri olduğunu" Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yapılan sunumda ve Kulübümüzün 23.04.2024 tarihli açıklamasında yer alan detaylar nedeniyle TFF'nin belirlediği Temmuz ayının kesinlikle kabul edilemez bir tarih olduğu hususunda, sizin de dahil olduğunuz şekliyle, katılan 16 Kulüp olarak nasıl ortak bir fikre vardığımızı hatırlıyorsundur Dursun Abi.

Söz aldığında "Ben kendisiyle görüşüyorum, merak etmeyin. Seçimi Haziran başına alacaktır" diyerek "imza vermeyi bu görüşme sonrasına bırakalım" diyen de, "18 Temmuz çok geç bir tarih, en geç Haziranın ilk haftası olması gerekli" diyen de sen değilmiydin Dursun Abi?

Toplantıya katılan 16 Kulübümüzün temsilcileri önünde "en azından imzayla gitmesin, saygısızlık olmasın, diyalog kapımız açık kalsın" diye bizleri ikna etmeye çalışırken; "merak etmeyin, bu seçim Haziran başında yapılacak." dedin diye sözüne itimat ettiğimiz Başkan da sendin Dursun Abi.

Süper Lig ekibi, Dursun Özbek'e isyan etti: Mehmet Büyükekşi'yi sahiplenme

"İMZA VERECEĞİZ DEMİŞTİN"

"Eğer seçimi öne almazlarsa biz de imza vereceğiz." diyen de sendin Abi.

Kulüplerimizle yapılan müzakerede, TFF ile yapılacak görüşmeleri yürütecek İstişare Heyetine seçilen ve TFF ile olan toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak değil, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfının yetkilendirdiği İstişare Heyeti olarak katılacağını söyleyen de sendin Abi.

Vakfımıza yapılan terbiyesizliğe ve alaycı tavra karşı, istişare heyetinin diğer üyeleri olan güzide Kulüplerimizin Başkanları gibi tepki koymak yerine; kameralara "Bu ne güzel soru Serhan" diye cevap vermen doğru oldu mu Dursun Abi ?

"SANA YAKIŞTI MI?"

Türk futbolunu her gün bataklığın içine çekenler için "İmzayla giderse saygısızlık olur" hassasiyetine sahipken; katıldığın toplantıda Vakfımıza saygısızlık yapılmasına müsaade etmen yakıştı mı Dursun Abi ?

Kameralara "Kulüpler Birliği içerisinde bölünme var." derken, son istişare toplantısında senin taleplerine istinaden "bölünme var" dediğin Kulüplerin TAMAMININ ittifakıyla diyalog kapısının açık bırakıldığını unuttun mu Dursun Abi ?

Şimdi TFF Başkanının Genel Kurul tarihini Haziran ayı başına almaması nedeniyle SENİN SÖZÜN DE YERE DÜŞMÜŞKEN; bizlere verdiğin imza sözünü tutmanı bekliyor ve artık sana verdiği sözlerin dahi arkasında durmayan ve zavallı bahanelere sığınan TFF Başkanını hiçbir ortamda sahiplenmeni istemiyoruz Dursun Abi.

Temsil ettiğin Milyonlarca onurlu Galatasaray Taraftarına ve Galatasaray Spor Kulübü Camiasına olan saygımızdan ötürü sen bizim ABİMİZ kalmaya devam edeceksin. Ama tüm konuştuklarımızı iyi hatırlamanı ve Türk Futbolu'nun geleceği için bizlere verdiğin imza sözünü tutarak gereğini yapmanı bekliyoruz Dursun Abi."

Kaynak: Haberler.com / Spor

Türkiye Futbol Federasyonu Trendyol Süper Lig Mehmet Büyükekşi İstanbulspor Dursun Özbek Galatasaray Trendyol Spor Futbol 3.Sayfa Spor Haberler

İsrail'in uykularını kaçıracak gelişme! Binlerce savaşçı Hizbullah'a katılma teklifinde bulundu

İsrail'in uykularını kaçıracak gelişme! Binlerce savaşçı Hizbullah'a katılma teklifinde bulundu

Maç sonunda görmezden gelmişti! Cristiano Ronaldo'dan çok konuşulacak Arda Güler sözleri

Maç sonunda görmezden gelmişti! Cristiano Ronaldo'dan çok konuşulacak Arda Güler sözleri

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Hamburger ve kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

Hamburger ve kahve zincirlerinde İsrail protestosu! Müşteriler kaçacak yer aradı

500

Yorumlar (11)

tanju yenal:

Galatasaray TFF el ele süper kupadan sonra şampiyonluğa koşuyor.

83
26
yanıtYanıtla
Aydın şişman:

Bizim oralarda sözünde durmaya ne denir Dursun abi

71
19
yanıtYanıtla
Yasin ATEŞ:

Dursun başkan söz verip tutmadiysa ayıp etmiş. ama sizde küme düştünüz be başkan. bu saatten sonra federasyon başkanı değişse ne degismese ne ?

24
53
yanıtYanıtla
Serkan Özcan:

niye bir alt ligin federasyonu başka mı oluyor yoruma bak çay demle :)

yanıt2
yanıt0
Abdulhak Myradow:

Ah GS yöneticileri hoplamasan toplamazsın.Bunların verdiği söz sabaha kadardır.

56
13
yanıtYanıtla
gökhan Mermer:

sportif olarak Fatih Tekke gönderildi, takım anlamsız bir kararla sahadan çekildi ve hak ettikleri gibi küme düştüler ama bitmeyen bir görev aşkı ile Galatasaray düşmanlığı azmi devam ediyor.

18
39
yanıtYanıtla
Doğru Söz:

Dursun abime kurdukları düzeni devam ettirmek için zaman lazım, hiç erken seçim olurmu.

28
4
yanıtYanıtla
Murat Yıldırım:

Kesinlikle öyle

yanıt13
yanıt2
Sefer Aydın:

Dursun özbek ve sözünde durmak. Hayal gibi bi şey.

23
2
yanıtYanıtla
Kemal Yavuz:

federasyon baskani sadece super lig icinmi calisiyor? nasil sacma bir yorum bu? bunun disinda, super ligde olmus yada olmamis olsun bu takim. kotu calisiyorsa bir kisi, gitmesi gerekiyorsa bunu beyan eden takim dussun ligden yada dusmesin, ne fark eder... tarafli oldugunu cok belli ediyosun

3
10
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title