Haberler

'Silivrispor'un Başkanı ve Yöneticileri Tarafından Saldırıya Uğradık"

Spor Haberleri

- "Silivrispor'un başkanı ve yöneticileri tarafından saldırıya uğradık"İSTANBUL - Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği Başkanı İrfan Bozdağ, Pendikspor maçı bitiminde taraftar olarak puan kaybından dolayı gösterdikleri tepki ardından Silivrispor'un başkanı ve yöneticileri tarafından...

- "Silivrispor'un başkanı ve yöneticileri tarafından saldırıya uğradık"

İSTANBUL - Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği Başkanı İrfan Bozdağ, Pendikspor maçı bitiminde taraftar olarak puan kaybından dolayı gösterdikleri tepki ardından Silivrispor'un başkanı ve yöneticileri tarafından saldırıya uğradıklarını belirtti.

Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği, Pendikspor maçı bitiminden sonra yaşanan kötü olaylar nedeniyle basın açıklaması yaptı. Dernekte yapılan basın açıklamasına Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği Başkanı İrfan Bozdağ, dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı. Taraftar grubu adına konuşan Dernek Başkanı Bozdağ, Pendikspor maçı bitiminden sonra puan kaybı nedeniyle gösterdikleri tepki ardından Silivrispor'un başkanı dahil yöneticileri tarafından saldırıya uğradıklarını belirterek, en ağır küfürler edilmek suretiyle tehdit edildiklerini, ardından da fiziki saldırıya uğradıklarını ifade etti.

"En ağır küfürler edilmek suretiyle tehdit edildik, ardından fiziki saldırıya uğradık"

Geçtiğimiz çarşamba günü Pendikspor maçı bitiminde taraftar olarak tepki gösterdiklerini belirten Bozdağ, "Çok kısa bir süre tepki gösterdik. Sadece yönetime tepki gösterdik. Bizim bu sınırlı tepkimizin karşılığında, Pendikspor maçı sonrasında tehdit, hakaret ve fiziki saldırıya maruz kaldık. Başta Silivrispor kulüp başkanımız Akgün Duru, Silivrispor Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu, Hüseyin Yaşar isimli şahıslar tarafından ailelerimize en ağır küfürler edilmek suretiyle tehdit edildik, ardından fiziki saldırıya uğradık. Bu saldırılar sonrası hastaneye kaldırılan, iş göremez raporu olan taraftar kardeşlerimiz de var. Tekrar ediyorum; Silivrispor'un başkanı dahil yöneticileri tarafından saldırıya uğradık. Mazisi başarılarla dolu olan Silivrisporumuzun resmi taraftar gurubuna yapılan bu haksız, mesnetsiz ve çirkin saldırı,kulübümüzün tarihine kara bir leke olarak kaydedilmiştir. Silivrispor tarihinde kulüp yöneticileri tarafından saldırıya uğrayarak darp edilen, ağır hakaretlere maruz kalan taraftar hiç olmamıştır. Kasaba Taraftar Derneği olarak derin üzüntü duyuyor, yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz" açıklanmasında bulundu.

"Başkan Duru, 'Ağabeylik yapmaya geldim' derken, zannediyoruz tam tersi 'Ağalık' yapmaya geldiğini de çok net bir şekilde belli etmiş oldu"

Gerçekleşen bu çirkin saldırı sonrasında Silivri Emniyet Müdürlüğü'ne gittiklerini söyleyen Bozdağ, "Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru, Denetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Küpelioğlu ve Hüseyin Yaşar'dan şikayetçi olduk. Artık adli makamlarımız bu konunun takipçisi olacaktır.Seçildiği günden beri sürekli 'Biz hep birlikte Silivrisporuz' diyerek sözde bütünleştirici söylemlerde bulunan Akgün Duru ve yönetiminin daha ligin beşinci haftasında taraftarına eşi benzeri görülmemiş bir tavırla tepki göstermesi, Türk futbolu ve Türk sporu adına utanç verici tablo olduğunu da özellikle belirtmek isteriz. Başkan Duru, 'Ağabeylik yapmaya geldim' derken, zannediyoruz tam tersi 'Ağalık' yapmaya geldiğini de çok net bir şekilde belli etmiş oldu. Biz taraftarlar, tribündeki tüm üyelerimize, gencinden yaşlısına spora ve sporcuya yönelik çalışmalar yaparken, yöneticilerimizin bu şiddet saldırılarına anlam veremiyoruz. Bizler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözünü ilke edinerek statlardayız. Kasaba Taraftar Gurubu olarak tüm bu çirkin saldırılara hukuk çerçevesi içinde savunma yapacağız ama en önemlisi spora ve sporcuya yakışan saygı, hoşgörü, centilmenlik ile tam bir Silivrisporluya yakışan şekilde kendimize sahip çıkacağız. Biz kalp kıran değil, kalpleri birleştiren olacağız. Biz küfreden değil, coşku ile haykıran olacağız. Ne olursa olsun asla saldıran değil, saldırılar karşısında Silivrisporumuzu koruyan ve kollayan olacağız. Buna 7 yıldır gittiğimiz deplasmanlar, sesi kısılana kadar söylediğimiz marşlar, terlettiğimiz formalar bizim en büyük şahitlerimizdir. Her şeyden öte değerli Silivrililer, Silivrispor hayranları bu emeklerimizin şahididir. Gösterdiğimiz haklı tepkiye tahammülleri olmayan insanlar Silivrispor sevdasından bahsedemez.Taraftar olarak Silivrisporumuzun yanında olmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

"Bizler, başkaları için bugün kurulmadık ki, başkaları gidince yok olalım"

Silivrispor taraftarları olarak 2010 yılında Silivrispor Kasaba Taraftar Derneği'ni kurduklarını dile getiren Kasaba Taraftar Dernegi Başkanı İrfan Bozdağ, "7 yıldır Silivrispor formasını giyerek Silivri Stadyumunda ve deplasman maçlarında takımımızı yalnız bırakmadık. Tribünlerdeki yerimizde Silivrispor için haykırdık. Kurucumuz, büyüğümüz, Rahmetli Ahmet Nedim Bozdağ'ın başlattığı taraftar birlikteliğini ve Silivrispor sevdasını aslolan Silivrispor'dur anlayışıyla her zaman devam ettirdik. İyi günde ve kötü günde hangi koşulda olursa olsun Silivrispor için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Bizler, başkaları için bugün kurulmadık ki, başkaları gidince yok olalım. Şöyle geçmişe bir baktığımızda, takımımızın zorlu günler geçirerek neredeyse 3'üncü ligden bir alt lige düşme tehlikesi yaşadığı günlerde dahi takımımıza sahip çıkarak asla yalnız bırakmadığımızı göreceksiniz. Bununla birlikte Silivrispor'un başına gelen çok sayıda başkan ve yönetici gördük. Şampiyon Silivrispor için sabrımızı gösterdik. Evet, herkes gibi bizlerde zaman zaman demokratik haklarımızı kullanarak serzenişte bulunduk, tepki gösterdik, eleştirdik, kızdık. Ama asla Silivrispor'dan vazgeçmedik. Başkanlar değişti, yöneticiler değişti, taraftar olarak biz her zaman haddimizi bildik, görevimizi bildik ve takımımızın yanında yer aldık. Gecesini gündüzünü Silivrisporumuz için ayıran bizleri Silivri halkı çok iyi tanıyor.Çünkü 'Kasaba' bir semboldür" şeklinde konuştu.

"Lig'de oynadığımız 5'inci maçımızda da galibiyet yüzü göremedik"

Son aylarda Silivrisporumuza nazar değdi diyen Bozdağ, "Takımımız 'Şampiyon' olmasına rağmen, geçtiğimiz birkaç ay öncesinde olağanüstü kongreye giderek yeni bir başkan seçti. Yeni başkanımız, yeni yöneticilerimiz ve yeni futbolcularımız ile birlikte bu sene 2'nci ligde mücadele gösteren bir Silivrisporumuz var. Kasaba Taraftarları olarak hepimiz, sezonun başladığı haftalardan beri gerek iç sahada, gerekse dış sahada aldığımız yenilgiler sebebiyle büyük üzüntü duymaktayız. Ayrıca Ziraat Türkiye kupasından da elendik. Lig'de oynadığımız 5'inci maçımızda da galibiyet yüzü göremedik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Hüseyin Yaşar Pendikspor Silivri Spor Haberler

title