Haberler

Maraton Koşucuları, Deprem Bölgesindeki Down Sendromlu Çocuklara Burs Kazandırdı

Güncelleme:

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir'e katılan gönüllüler, deprem bölgesinde yaşayan down sendromlu 32 çocuğa burs kazandırdı. Türkiye Down Sendromu Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörüş, 'Her yıl çeşitli maratonlara katılarak gönüllü koşucularımız ile down sendromlu bireylerin eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl da deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için hem İstanbul'da hem de İzmir'de koştuk. Destek olan herkese teşekkür ederiz' dedi.

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir'e katılan gönüllüler, deprem bölgesinde yaşayan down sendromlu 32 çocuğa burs kazandırdı. Türkiye Down Sendromu Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörüş, "Her yıl çeşitli maratonlara katılarak gönüllü koşucularımız ile down sendromlu bireylerin eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl da deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için hem İstanbul'da hem de İzmir'de koştuk. Destek olan herkese teşekkür ederiz" dedi.

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir'de bu yıl toplam 57 koşucu, down sendromlu çocuklar için koştu. Gönüllü koşucular attıkları her adım ile depremzede down sendromlu çocukların eğitimlerine destek oldu. Maratonlarda Türkiye Down Sendromu Derneği'ne destek için Taç Zincir, Apsiyon ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center da yer aldı.

İstanbul'da maraton katılımcıları Yenikapı'da maratona start verirken; İzmir'de ise koşucular İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. AŞ (İZFAŞ) Genel Müdürlüğü binasının önünden başlayan startın ardından başladıkları noktada yarışı tamamladılar.

Maratonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Down Sendromu Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörüş, şunları dile getirdi:

"Her yıl çeşitli maratonlara katılarak down sendromlu bireylerin eğitimlerine gönüllü koşucularımız ile destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl da deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için hem İstanbul'da hem de İzmir'de koştuk. Destek olan herkese teşekkür ederiz.

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. 6 Şubat tarihinde yaşanan afet hepimizi derinden etkiledi. Özellikle bölgede yer alan özel gereksinimli çocuklar için çok önemli olan eğitimleri aksadı. Hayata daha sağlam bağlarla tutunabilmeleri ve toplum içerisinde bağımsız yaşayabilmeleri için nitelikli eğitim almaları önem taşıyor. Biz de bu iki önemli maratonda 57 koşucumuz ve üç firma ile yer aldık ve deprem bölgesinde yaşayan down sendromlu çocuklarımız için burs topladık. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edeceğiz. Bizim için koşan tüm koşucularımıza teşekkür ederiz."

Kaynak: ANKA / Spor

Down Sendromu Down Sendromu İstanbul Türkiye Deprem İzmir Burs Spor Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Esenler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Çatalca hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Çatalca nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maçını hangi kanal veriyor? Lugano Fenerbahçe maçı şifresiz mi, nereden izlenir? Masterchef 10. yarışmacı kim oldu? BELLİ OLDU! Masterchef kim kazandı? UEFA ülke puanı sıralaması! (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title