Haberi Paylaş

Maç öncesi görülmemiş protesto! Alman futbolcular ağızlarını kapattı, ortalık karıştı

Spor Haberleri

Maç öncesi görülmemiş protesto! Alman futbolcular ağızlarını kapattı, ortalık karıştı

2022 Dünya Kupası'nda her gün yeni bir olay patlak veriyor. Milli marşlarını okumayan İranlı futbolculardan sonra Almanlar da maç öncesi bir protesto yaptı. FIFA'nın LGBT'ye destek veren "One Love" bandını takmasını yasaklaması üzerine Alman futbolcular seremoni sırasında ağızlarını kapatarak tepki gösterdi. FIFA'nın vereceği cevap merak ediliyor.

Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda uzun yıllar unutulmayacak protestolar yapılıyor. Milli marşını okumayan İranlı futbolculardan sonra Almanlar'dan da seremoni de bir protesto geldi.

FIFA, Katar'da oynanacak Dünya Kupası'nda 'One Love' kol bandının takmasına izin verilmeyeceğini açıklamıştı. İngiltere'de Harry Kane, 'One Love' bandını takacaktı ancak FIFA'nın uyarısıyla vazgeçmek zorunda kaldı.

Maç öncesi görülmemiş protesto! Alman futbolcular ağızlarını kapattı, ortalık karıştı

Alman futbolcular Japonya maçı öncesinde seremonide ağızlarını kapatarak FIFA'ya tepki gösterdi. Ayrıca kaptanlık pazubendi takılmadı.

"One Love" Dünya Kupası'nda takım kaptanlarının LGBTQ ile dayanışma için takmayı düşündüğü bir bant. One Love girişimi Hollanda tarafından oluşturuldu ve Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, Norveç, İsveç, İsviçre, Galler ve İngiltere tarafından desteklendi. FIFA, bu bandı takacak oyuncuların sarı kart göreceğini ve para cezası verileceğini açıklamıştı.

FIFA 2022 Almanya Katar LGBT Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Erhan Gök:

sen bari yapma ilkay bee..

TT:

Bence ağızlarını kapatacaklarına, Ooooo deselermiş, yine inceden bi destek olmuş olurlardı...LGBT Dayatmasına HAYIR!..Neslin devamı vazgeçilmezdir...

Google Hesap:

Yenilirsiniz japonyaya toplar

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title