Haber : Faruk Hadzibegic: "Özil'in Takımı Bırakma Kararını Haklı Buluyorum" - Haberler

Haberi Paylaş

  Faruk Hadzibegic: "Özil'in Takımı Bırakma Kararını Haklı Buluyorum"

  Faruk Hadzibegic: 'Özil'in Takımı Bırakma Kararını Haklı Buluyorum'

  Türkiye'de bir dönem Gaziantepspor, Denizlispor ve Diyarbakırspor'u çalıştıran Boşnak teknik adam Faruk Hadzibegic, Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararına ilişkin, "Özil'in takımı bırakma kararını haklı buluyorum." dedi.

  Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı'nın 1999 yılındaki teknik direktörü  Hadzibegic, Özil'in ırkçı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı  bırakmasını ve gelecek planlarını AA muhabirine değerlendirdi.
  Hadzibegic, Özil'in kararını haklı bulduğunu ifade ederek, "Özil'i  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için eleştirmek  saygısızlıktır. Almanya için oynadığı zamanlarda yeteneğini sonuna kadar  kullandılar. FIFA Dünya Kupası bitince suçlu arar duruma geldiler. Bu yanlıştır."  diye konuştu.
  "Bir tercih yapmak durumunda kalsaydım, Özil'in yaptığının aynısını  yapardım." şeklinde konuşan Hadzibegic, "Özil'in eleştirilmesini haksız  buluyorum. Özil gibi üst düzey bir futbolcunun siyasi emeller uğruna kullanıldığı  kanaatindeyim." değerlendirmesinde bulundu.
  " Türkiye'deki yabancı futbolculara ırkçılık yapılmıyor"
  Hadzibegic, eski Yugoslavya'nın milli takım kaptanı olduğunu  anımsatarak, "Yugoslavya ligi güçlü ve büyük bir ligdi ancak 1992-1995 yılları  arasında yaşanan savaşın ardından değeri kayboldu. Yugoslavya'nın son takım  kaptanı bendim. Savaşta ülkeme yapılanları görünce milli takımı bıraktım."  ifadelerini kullandı.
  Türkiye'de oynanan futbolun "mükemmel" olduğuna işaret eden  Hadzibegic, takım ve sahalarıyla Türkiye'nin Avrupa ve dünyadaki futbol  kriterlerini yerine getirdiğini belirtti.
  Hadzibegic, Türkiye'deki dört büyük futbol kulübünden birinde teknik  direktör olarak görev almayı "hayatının amacı" şeklinde betimleyerek,  "Türkiye'den birkaç takımın benimle çalışmak istediği haberini aldım. Türk  futboluna o kadar büyük bir inancım var ki Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş veya  Trabzonspor gibi bir takımın başında olsaydım Avrupa birinciliğine koşardım."  dedi.
  Türkiye'de görev yaptığı dönemde son derece iyi hissettiğini aktaran  Hadzibegic, "Türkiye'de çok sayıda yabancı futbolcu da var. Orada top koşturan  yabancı futbolculara hiçbir zaman ayrım yapıldığını veya ırkçı söylemler  söylendiğini hatırlamıyorum." diye konuştu.
  Bosna Hersek'te Saraybosna başta olmak üzere Fransa'nın Toulouse ile  Sochaux ve İspanya'nın Real Betis takımlarında top oynadıktan sonra futbolcu  kariyerini tamamlayan Hadzibegic, Bosna Hersek A Milli Takımı'nın yanı sıra 2005  ve 2006 yıllarında Gaziantepspor, Denizlispor ve Diyarbakırspor'da teknik  direktörlük görevini üstlendi.
  Hadzibegic, en son Fransa'nın Valenciennes takımını çalıştırdı.

  Skorer / Spor

  Türkiye Almanya Milli Spor Haberler

  Bu haber Skorer tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Skorer tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Skorer kurumudur.
  title