Son dakika haber! Abdurrahim Albayrak: Mostafa'nın transferi Galatasaray'a Allah'ın bir lütfu - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber! Abdurrahim Albayrak: Mostafa'nın transferi Galatasaray'a Allah'ın bir lütfu

Demirören Haber Ajansı - Kaan Ülker - Spor
 - Güncelleme:
Son dakika haber! Abdurrahim Albayrak: Mostafa'nın transferi Galatasaray'a Allah'ın bir lütfu

Son dakika spor haberi: "Mert Hakan'ın, Vedat Muriç'in burada fotoğrafları var ama paylaşmam""Ya Omar'ı ABD'ye götüreceğiz ya da doktoru buraya getireceğiz"Oytun Özer: Kendi mali durumumuzu anlatıp bu kuralı değiştirebilmek için çabalıyoruzKaan ÜLKER - Serhan TÜRK / - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim...

"Mert Hakan'ın, Vedat Muriç'in burada fotoğrafları var ama paylaşmam"

"Ya Omar'ı ABD'ye götüreceğiz ya da doktoru buraya getireceğiz"

Oytun Özer: Kendi mali durumumuzu anlatıp bu kuralı değiştirebilmek için çabalıyoruz

Kaan ÜLKER - Serhan TÜRK / - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, "Mostafa transferi yaklaşık 1 ay sürdü. Hocamızın listesindeydi. Çok farklı kulüpler, ünlü ve önemli menajerler devreye girdi. Sıkıntılar yaşadık. Mostafa'nın bu transferini Galatasaray'a Allah'ın bir lütfu olarak görüyorum" dedi.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, kendi ofisinde Galatasaray'ı takip eden basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Albayrak, Gedson Fernandes'in transfer süreci ile ilgili, "Hayatımda unutmayacağım bir gündü. Hem Londra'dan hem de Türkiye'den ambulans uçak kiraladım. Uçak, sabah İstanbul'dan Londra'ya gidecek, futbolcuyu alıp saat 17.00'den önce Türkiye'ye getirecekti. Saat 16.50'de İstanbul'a geldiler. Londra'daki uçak arıza yaptı. Londra'nın üzerinde yoğun bir sis vardı. Buradan giden uçak alıp döndü. Uçak Türkiye'ye indiğinde ben de kuş gibi uçuyordum. Çok stres yaşadım. Mohamed'de de zorluklar yaşadık. Bir Fransız kulübü araya girdi. Mısır'daki kulübünde durmadan yönetim değişti. Çok zor bir transferdi. Kaç kez çıkmaza girdi, fiyat artışı olunca kiralık anlaştık. Sonra satışa döndü. Yeniden kiralığa çevrildi. Zordu ama bizde bir ekip ruhu vardı. Gecemizi gündüzümüze katarak transferleri tamamladık. Yaşadığımız stresi anlatamam. Koronavirüsten ilk hastaneye yatanlardanım, o acıyı çekenlerdenim ama bu kadar stres yaşamadım. Gözümün önünden tabutların çıktığını görüp tedirgin olduğumda bile bu kadar stres yaşamadım. Saatle yarışıyorsunuz, söz vermişsiniz, insanları transfer konusunda beklentiye sokmuşsunuz. Bir uçak veya sis yüzünden getiremediğimi söylersem vay başıma gelene... Ancak bence iyi iş becerdik, güzel iş çıkardık. İstediğimiz bütün transferleri gerçekleştirdik" diye konuştu.

"MOSTAFA'NIN BU TRANSFERİNİ GALATASARAY'A ALLAH'IN BİR LÜTFU OLARAK GÖRÜYORUM"

En fazla Mostafa Mohamed transferinde zorlandıklarını belirten Albayrak, "Yaklaşık 1 ay sürdü. Hocamızın listesindeydi. Çok farklı kulüpler, ünlü ve önemli menajerler devreye girdi. Sıkıntılar yaşadık. Zamanın verdiği tecrübe ve duruşumuz bu transferi bitirmemizi sağladı. Hiç paniklemedik. Heyecanlanıp paniklesek çok daha büyük paralar verebilirdik. Mostafa'yı 1,5 yıllığına kiraladık. Gelecek sezon sonunda 4 milyon dolar yatırdığımızda oyuncu bizim olacak. Mostafa'nın bu transferini Galatasaray'a Allah'ın bir lütfu olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

"MERT HAKAN'IN, VEDAT MURİÇ'İN BURADA LARI VAR AMA PAYLAŞMAM"

Fenerbahçe'ye transfer olan Mert Hakan Yandaş ve Vedat Muriç ile ilgili konuşan Abdurrahim Albayrak, "Hiçbir futbolcuya kırgınlığım olmadı ama üzdü. Mert Hakan'ın, Vedat Muriç'in burada fotoğrafları var ama paylaşmam. Vedat gece saat 02.00'de buradan giderken boynuma sarılıp ağladı. Ancak bunlar olacak. Bütün futbolcuları bir kulüp alamaz. İrfan çok istedi ama verebileceğimiz maksimum parayı verdik. Bunun üzerine çıkamayacağımızı söyledik. Ancak hiçbir zaman bir futbolcuya odaklanmadık. Görüşmelerimizi sürdürdük. İrfan olmayınca hemen Fernandes'i getirdik. İrfan'ı alsaydık Fernandes'i de getirirdik. Kendisi çok önemli bir futbolcu. Onu Türkiye'ye Fatih hocamız dışında kimse getiremezdi. İrfan'ı gelecek için yatırım olarak düşündük. İrfan'ın çok bir Galatasaraylı olduğunu da biliyoruz. Başka takıma gitmiş oyuncular hakkında fazla konuşmayalım. Fernandes'in Türkiye'ye gelmesi bir rüya. Bunu gerçekleştiren de Rui Costa ile Fatih Terim. Bu rüyayı Fatih Terim gerçekleştirdi. Ben sadece imzaları attım" dedi.

"YA OMAR'I ABD'YE GÖTÜRECEĞİZ YA DA DOKTORU BURAYA GETİRECEĞİZ"

Yılbaşı gecesi talihsiz bir kaza geçiren Omar Elabdellaoui ile ilgili de Albayrak, "Omar'ı geçen gün kahvaltıya aldım. Galatasaray Kulübü'nün büyüklüğüne hayran. Durumu şu anda iyi. Bir gözü tamamen iyi. Diğer gözüyle de 30-40 santimetreye kadar olanları görebiliyor. Şimdi ABD'den bir doktor bulduk. Kendisi görüntülü tedavi uygulatıyor. ya Omar'ı ABD'ye götüreceğiz ya da doktoru buraya getireceğiz. Bu bizim futbolcumuza ve insan sağlığına ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesi. Her ne olursa olsun Galatasaray olarak imkanları sonuna kadar zorlayacağız. Kendisi çok mutlu. Çok iyi bir ailesi var. Galatasaray'ı anlata anlata bitiremiyor. Yüzünde herhangi bir iz yok. Bakanlığın vermesi gereken izinleri hazırladık. Kök hücre nakli yapılacak. Biz çok umutluyuz, doktorları da çok umutlu" şeklinde konuştu.

ÖZER: KENDİ MALİ DURUMUMUZU ANLATIP BU KURALI DEĞİŞTİREBİLMEK İÇİN ÇABALIYORUZ

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer ise sohbet toplantısında UEFA ile olan anlaşmayla ilgili konuştu. Özer, "Mayısta sezon bitiyor. Ağustos ayında mali tablolarımızı sunuyoruz. UEFA da ekim-kasım gibi değerlendirip kararını veriyor. Bu son sezonumuz. Normal akışında bu yaz kural devam edecek. Kendi mali durumumuzu anlatıp bu kuralı değiştirebilmek için çabalıyoruz. Sonuç verecek mi bilmiyoruz" açıklamasında bulundu.


Demirören Haber Ajansı / Kaan Ülker - Spor

Amerika Birleşik Devletleri, Galatasaray, Türkiye, Mevla, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title