Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde - Haberler
Haberi Paylaş

Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde

Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Adana'nın merkez ilçesi Sarıçam sınırlarında bulunan Sofulu Çöplüğü'nden kaynaklanan şikayetleri Meclis gündemine taşıdı.

Mhp Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Adana'nın merkez ilçesi Sarıçam sınırlarında bulunan Sofulu Çöplüğü'nden kaynaklanan şikayetleri Meclis gündemine taşıdı.

Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılması talebiyle yazılı soru önergesi verdi. MHP TBMM Grubunca Meclis Başkanlığına sunulan önergede Ayşe Sibel Ersoy, uzun yıllardır özellikle Sarıçam sakinlerinin gündeminden düşmeyen soruna dikkat çekti.

Önergede şu bilgilere yer verildi:

"Sarıçam ilçemiz sınırları içinde bulunan Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversite'sinin yakınında bulunan Sofulu Çöplüğü, yerleşim alanı içinde bulunmaktadır. İnsan yaşamını olumsuz etkileyen bu durum sebebiyle ve yayılan kötü koku nedeniyle gerek öğrencilerimizden, gerek atık depolama alanının yakınında yaşayan vatandaşlarımızdan çok yoğun şikayetler gelmektedir."

Ayşe Sibel Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un cevaplandırması istemiyle şu soruları yöneltti:

"Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından vatandaşlarımızdan gelen Sofulu çöplüğü ile ilgili yapılan şikayetler için hangi işlemler yapılmıştır? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Sofulu Çöplüğünün taşınması ile ilgili bir çalışması bulunmakta mıdır?" - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sarıçam, Sofulu, Asker, MHP, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title