Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar

Haberler.com - Haberler | Spor

A Milli Takım'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, kendisine gösterilen tepkiler ve 'istifa' beklentisine çok sert patladı. 6-1 kaybedilen Hollanda maçının ardından Güneş, "Bana yalvardılar gelirken. Ben yalvararak gelmedim. Lucescu'ya 'gitsin' dediler. Bana gelirken yalvaranlar 6 ay sonra suçluyorsa düzende bir yanlışlık var" dedi. Futbolseverler, 33 yıldır hocalık yapan Şenol Güneş'in belki de ilk kez bu kadar sert açıklamalar yaptığına şahit oldu.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu altıncı maçında deplasmanda Hollanda'ya 6-1 mağlup olan A Milli Futbol Takımının teknik direktörü Şenol Güneş, "Ben yalvararak gelmedim, sevinerek geldim ama bana yalvardıklarını düşünüyorum" dedi.

İşte Güneş'in o açıklaması:

"Kararı saha içinde aldık, yanlış yaptık. Seçim olarak. Başarıyı yakalayamadık. Bundan sonra alacağım karar, şu an alacağım bir karar değil, alınca açıklarım zaten.

Ne yapacağımla ilgili konuşurum ama sahaya çıktığımda istifa diye bağırıyorlarsa, bir seneden beri maaş ve 'Git ne zaman gideceksin' diye bağırılıyorsa bunun Türk futboluna faydası yok. Sahaya çıkan yönetim değil. Bir düzen var Türkiye'de. Alırken yalvarıyorsun, aldıktan sonra hakaret ediyorsun.

Bu, doğru değil. Sahadaki oyuncu sorumluluktan kaçacak duruma düşüyorsa o zaman baskıyı kendimiz oluşturuyoruz. Öyle bir hava hissediyorum. Biz iki maç kazanınca mükemmel dedik, bir maç kaybettik kötü olduk. Bir hoca da gelse bu sistemin doğru olmadığını söylüyorum. Kararı alırken çalıştığınız kurum var, onunla konuşup karar alırsınız.

Şu an görünen tablo iyi bir tablo değil. Mutlu değilim huzursuzum, kahredici bir sonuç. Bu kadroya inancım var, ben başaramadığımı düşünüyorum ama buna sahip çıkmak taviz vermek değil, yok etmek baskı altına almak doğru değil. Bugünkü maçı kaybettik, başında da ben vardım.

Niye anlatıyorum bunları, bana olsun ama ben gittiğim zaman gelen birine olmasın. Lucescu giderken kovmak isteyenler, bana gelirken yalvaranlar 6 ay sonra suçlamaya başlıyorsa düzende bir yanlışlık var. Ben bir bedel öderken bir düşünce devrimi olsun isterim. Ben yalvararak gelmedim, sevinerek geldim ama bana yalvardıklarını düşünüyorum. Bir sene önceden bazı şeyleri oluşturup sonuçla bunu desteklemek doğru değil, ben kaybettim ülkenin kaybı olsun istemem. Maaşımın bugüne kadar neden konuşulduğunu anlamış değilim. Beni sevmeyebilirsin ama milli takım antrenörü olarak sayı gösterilmesinden yanayım. Bunun kampanyasını yapıp arkasından bir şey yok gibi yapılmasını doğru bulmam. Bizim gidişimizle beraber bu işler daha düzenli olsun istiyorum. Biz ebedi burada değiliz zaten."

İşte Güneş'e gösterilen tepkiler:

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna olay yanıt: Buraya gelmem için bana yalvardılar
Haberler.com - Spor Haberleri
Yorumlar (21)
Halit Dursun:niye öyle diyorki ? bana yalvardilar diye ??? tff mi yalvardi ??? resmen kovulmak istiyor mis gibi kadro kuruyor?? kenan karaman nasil ilk 11 de oynar ?? orkun kökcü ilk 11 de ? enes ne yapmis bugüne kadarda milli takimi hak ediyor ?ugurcanida yediniz ilk önce avrupa sampiyonasinda sonrada elemelerde degeri 20 milyondu avrupa kupalarindan önce simdik 2 /3 milyon anca belkide... altaya kiziyordunuz yedigi goller icin ugurcanida gördük cok övdügünüz :)
Sinan Yılmaz :Şimdi de git diye yalvarıyoruz. Hala şansımız var. İyi bir yabancı hoca ile kan değişimi şart.
Kemal Öztürk:Her şey iyiyken Şenol baba şimdi suçlu Şenol hoca mı o mu sahaya çıkıp oynicak sahadakilerde ruh yoksa hoca napsin adam dunya 3.yaparken bu salliyanlar ögun methiyeler dizerdi
500