Selahattin Demirtaş'ın Evine Polis Narkotik Baskını Yapmış

Selahattin Demirtaş'ın Evine Polis Narkotik Baskını Yapmış

12.05.2015 13:19 | Son Güncelleme: 12.05.2015 13:27
Selahattin Demirtaş'ın Evine Polis Narkotik Baskını Yapmış

Narkotik timleri aradıkları uyuşturucu kaçakçısının adresini karıştırıp Selahattin Demirtaş'ın evine baskın yaptı. Olayla ilgili bir polis memuru açığa alındı.

Diyarbakır'da yaşanan bir arama skandalı Ankara'da gündeme bomba gibi düştü.Sözcü gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre, narkotik timleri aradıkları uyuşturucu kaçakçısının adresini karıştırıp HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın evine baskın yaptı. Yanlışlık anlaşılınca ekipler kapıdan geri döndü. Olayla ilgili soruşturma açıldı ve 155 Haber Merkezinde görevli bir polis memuru açığa alındı.

Bugüne kadar gizlenen olay 9 Mayıs 2015 gecesi yaşandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Bürosu ekipleri, esrar ticareti yapan bir şebekeyi takibe aldı. Teşekkül halinde uyuşturucu madde kaçakçılığı ve ticareti yapan suç örgütünün aranan bir üyesinin Diclekent semtindeki evi belirlendi.

OLAY SIRASINDA DEMİRTAŞ EVDE YOKTU

Bu kişiyi yakalamak üzere harekete geçen polisin elindeki adres yanlış çıktı. Narkotik ekibi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kapısını çaldı. Kapıyı açan Demirtaş'ın yakınları, evin aranan kişiye ait değil Demirtaş'a ait olduğunu söyledi. Yaptıkları hatayı fark eden polisler evden ayrıldı.

Olay sırasında Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır'da olmadığı belirlenirken, Valilik ve Emniyet Müdürlüğü idari soruşturma başlattı. Fatura ise Narkotik ekibi yerine Haber Merkezi'nde görevli bir polis memuruna kesildi. 155′de görev yapan polis memuru Narkotik Büro ekibine "yanlış ev adresi" bildirdiği gerekçesiyle açığa alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü, bir Polis Başmüfettişini soruşturma için Diyarbakır'a gönderdi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un olayla ilgili İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'e bilgi verdiği de öğrenildi.

Kaynak: Sözcü/Kamil Elibol

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (81)
GALATASARAYLI KIZ: Ya bildiğin yeminlen şu surat ermeni tipii orantısız..burun olsun yayık basık göz olsun tıp demiş ermeninin sümüklü burnundan düşmüş ıyyykkkkk... Bu arada bugün 12 mayıs kadıköy hatırası asfhsgshsjssjsgah
BANGBANG: Selo ya yapılacak Barbar bir hainlik herkesin ve herşeyin sonu olur.Bırakın insanlar özgür iradeleriyle ülkelerinin geleceğine karar versinler.
YOLDAŞ DADAŞYEV: Şaşırmadım yani narkotiklere bulaşmasına. Bence afqan malı satıyor. O daha pahalı yani. Direk Hondurasa gönderiyormuş bazı kaynaklardan sızan haberlere göre. Sonunda bunu da yaptı. Yani. Ayıp olsun. Vallahi ayıp.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title